Спелеологи з Росії, Франції і Швейцарії під час експедиції на території гірського масиву Чульбаір в Узбекистані виявили в районі глибокої печери Бій-Булок кілька ланцюжків слідів динозаврів. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Проте в ході проведення цих робіт фахівці випадково наткнулися на ланцюжки слідів динозаврів.
"Завершилася міжнародна експедиція на південь Узбекистану, на плато Чульбаір, в ній взяло участь 25 спелеологів з Росії, Франції і Швейцарії. Нами було продовжено дослідження печери Бій-Булок і печери імені Олександра Вишневського з метою їх об'єднання в єдину гігантську карстову систему. Також ми виявили кілька ланцюжків слідів динозаврів над печерою Бій-Булок, на цьому масиві ми цілеспрямовано шукали їх кілька років, і в цьому році виявили, можна сказати, випадково", – повідомив керівник експедиції, голова Єкатеринбурзького клубу спелеологів Вадим Логінов.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Раніше вони намагалися виявити їх присутність у цій печері, але всі спроби виявилися марними, тому нещодавнє відкриття стало цінним "побічним ефектом" експедиції. Крім того, спелеологи знайшли нові ходи, що перевищують два кілометри в довжину, а також визначили три ведучих напрямки, придатних для подальших робіт по з'єднанню печер.
Один з напрямків є просторою галереєю, що з'єднує верхні і нижні поверхи двох печер.
"Один з найцікавіших напрямів представляє з себе велику нову галерею, яку почали досліджувати вже в останні дні експедиції. За нашим припущенням, галерея з'єднує нижні поверхи печери Вишневського і верхні поверхи печери Бій-Булок", - пояснив Логінов.
Як повідомляв портал "Знай.uа", гігантопітек — це вимерлий рід мавп які існували з дев'яти мільйонів років до ста тисяч років тому на території сучасного Китаю, Індії і В'єтнаму.