Археологи в Єгипті відкопали стародавнє місто, вік якого оцінюють більш ніж в 7 тисяч років. На місці розкопок знайшли будівлі, інструменти, побутове і кухонне начиння, а також величезні гробниці. Про це в неділю, 2 вересня, повідомило міністерство з охорони стародавніх пам'яток Єгипту. Передають зарубіжні ЗМІ.
Неолітичне поселення було знайдене під час археологічних розкопок у губернаторстві Дакахлія на північ від Каїра.
За словами експертів, розмір 15 виявлених в цьому місці гробниць вказує на високий соціальний статус тих, хто був там похований.
Як вважають, в місті проживали високопоставлені чиновники і будівельники гробниць. Період його розквіту припадав на ранні епохи в історії Стародавнього Єгипту.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
За словами керівника єгипетсько-французької експедиції Фредеріка Жіо, у кількох силосних ямах були знайдені кістки тварин, рослинні рештки та глиняні вироби, що свідчать про існування в цій місцевості стабільних громад за 5000 років до нашої ери - задовго до доби фараонів.
Експерти висловлюють надію, що ця знахідка зможе дати імпульс до відновлення туристичної індустрії Єгипту, що перебуває в занепаді з часу повалення президента Хосні Мубарака в 2011 році і через політичну нестабільність і потрясіння в країні.
Археологи, що працюють на розкопках стародавнього міста, вже зробили ряд цікавих знахідок, включаючи збережені будівлі, уламки посуду і різні інструменти, виготовлені з металу і каменю.
Однак, як зазначає оглядач ВВС Алан Джонстон, найбільш значним стало відкриття величезних усипальниць. Деякі з них перевищують за розмірами навіть гробниці фараонів, розташовані неподалік.
Цілком ймовірно, що жителі міста були зайняті в будівництві гробниць правителів у сусідньому священному місті Абідосі, де було безліч храмів. Абідос служив столицею в ранній період історії Єгипетського царства.
Як зазначають зарубіжні кореспонденти, відкриття міста стало хвилюючою звісткою, причому не тільки для археологів Єгипту.
Його відкриття збіглося за часом з енергійними зусиллями єгипетської влади, спрямованими на пожвавлення туристичної галузі, надзвичайно важливої для економіки країни, але яка переживає серйозний занепад політичні негаразди і напади ісламістів.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на розкопках в Пачакамаке (Перу), група археологів з Брюссельського вільного університету виявила аномальну мумію, яка була згорнута в полотняний згорток, але все одно збереглася.