Археологи на території окупованого Кримського півострова виявили унікальну статуетку. Вперше більш ніж 200-річну історію археологічних вишукувань на землях Боспорського царства вдалося знайти настільки добре збережений виріб з кістки. У південній частині сучасної Керчі вже не перший рік дослідники ретельно вивчають давнє місто Тірітака. Повідомляють місцеві ЗМІ.
У 2018 році роботи велися на двох ділянках стародавнього міста, - повідомляє прес-служба КФУ їм. В. І. Вернадського. - На розкопі XXVIII досліджувалася археологами північна кріпосна стіна античного міста.
Серйозне оборонна споруда зведена у другій половині IV – початку III ст. до н. е. В I ст. н. е. фортечну стіну серйозно реконструювали і додатково підсилили протитаранним поясом з великих рустованих блоків.
Влітку цього року, вчені вивчали квартал на південь від міської стіни. Їм вдалося виявити стародавню споруду з великою кам'яною піччю всередині.
"Найстрашніше, що це початок": відома астрологиня попередила українців про небезпеку
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
У центрі Тірітака вчені зайнялися західною міською стіною та спорудою, що розташовані поруч.Так вдалося знайти безліч амфор, керамічного посуду і бронзових монет.
Кістяний артефакт з багатофігурною рельєфною круговою композицією, що датується і ст. до н. е. На ньому зображений оголений бог Гарпократ з рогом достатку, а також два сатира з атрибутами і гусак.
Гарпократ – бог у стародавніх греків і римлян, якого шанували як бога мовчання. Зображувався у вигляді хлопчика в короні з пальцем у роті.
Як повідомляв портал "Знай.uа", українські археологи під час розкопок біля заповідника Софія Київська виявили унікальні артефакти. Так була знайдена підвісна свинцева печатка для скріплення документів, яка відноситься до епохи Ярослава Мудрого і бронзову шпильку Х століття, а також торгову пломбу XV-XVI ст.
Також "Знай.uа" писав, на заході Індії, в штаті Махараштра, археологам вдалося знайти неймовірні наскальні малюнки, яким вже десятки тисяч років.