Масштабне дослідження провели вчені з США в результаті чого розгадали чергову таємницю загадкового острова Пасхи. За словами американських археологів, жителі острова Пасхи навчилися добувати прісну воду з океану. Про це повідомили на сайті університету Бінгемтон.
Відомо, що на острові практично не було річок і озер, тому спосіб, яким прадавні люди забезпечували себе питної, прісною водою, довгий час залишався загадкою.
Як говорить співавтор дослідження Карла Ліпо (Carl Lipo), який протягом 20 років вивчає побут рапануйців (корінних жителів острова Пасхи), пористо-вулканічний ґрунт швидко поглинув дощову вологу, а дрібні озера не могли забезпечити достатню кількість води.
Експерти заміряли рівень вмісту солі на узбережжі в результаті чого дізналися, що вона була придатна для вживання.
Гороскоп на сьогодні 8 квітня: яким знакам Зодіаку вівторок принесе розчарування
Пенсіонерам виплатять доплати до дня народження: отримають до 10 тисяч гривень
На Україну чекає аномальне літо: чим воно може здивувати у 2025 році
Військові квитки старого зразка: що буде, якщо не замінити
"Грунтові води спускаються схилом до океану. Під час припливів потік прісної води йде прямо в море. В результаті люди могли використовувати ці джерела для збору придатної для вживання води", — розповів Ліпо.
Запису дослідників XVIII століття також підтверджують цю гіпотезу. Тоді вчені стверджували, що рапануйці нібито пили морську воду. На основі проведених досліджень фахівці планують перевірити, чи є зв'язок з місцем розташування джерел прісної води і моаї — статуй у вигляді величезних людських голів, розташованих на усічених до пояса тулубах.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені Бингемтонського університету в США пояснили, як аборигенам острова Пасхи вдалося встановити на голові статуй моаї кам'яні капелюхи ("пукає") вагою до 12 тонн.