Цілком логічно, що відразу ж після хрещення Русі у Києві була створена власна митрополія.

Про це зазначають ЗМІ.

Відомо, що від самого початку свого створення Київська митрополія була фактично ідеальна. Адже мала дуже добре розвинуте самоуправління та автономію. Більше того глава Української православної церкви мав права та привілеї надзвичайно потужні, але традиційно скромно іменувався митрополитом.

Проте ті часи перейшлись з Середньовіччям коли сталась неймовірно велика кількість війн та набігів ворогів. Саме через це Київ перестав бути митрополичою резиденцією, адже постійні напади племен монголо-татар завдавали багато проблем. Через, що тодішній митрополит Максим прийняв рішення переселетись з неспокійного Києва до російського Володимира, проближче до Великокнязівського престолу.

Популярні новини зараз

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Вже його наступник митрополит Петро перебрався взагалі у Москву. При цьому, щоправда, відмовлятися від титулу Київського митрополита ніхто не збирався. Митрополит Петро взагалі отримав титул "митрополита Київського і всієї Русі". Цим же титулом його наступники користувались наступну сотню років.

До чого тут Російська православна церква?

Саме через таку історичну заплутаність і з'явилась нинішня РПЦ. Попри те, що митрополити жили у Москві, кожен з них називав себе "митрополитом Київським і всієї Русі", бо лише цей титул робив їх легітимними в очах православного керівництва – Константинопольських патріархів.

Лише у 1448 році настав час величезних змін, які змінили подальшу історію розвитку канонічної української церкви. На Соборі єпископів у Московії митрополитом обрали рязанського єпископа Іону. Обрали без узгодження та благословення патріарха Константинопольського.

Після цього Московська митрополія 141 рік не мала офіційного визнання від жодної іншої православної церкви світу.

До слова "визнання" московська церква також вкрала. Адже у 1589 році Борис Годунов, тоді ще регент сина Івана Грозного запропонував Константинопольському патріархуі Ієремії ІІ перебути турецьку окупацію Константинополя у Москві. Коли Ієремія ІІ приїхав до Москви – його, фактично, взяли у заручники і не випускали з-під домашного арешту, допоки він не визнав легітимність митрополита Московського Іову та не надав йому титул Патріарха.

А вже у 1686 року Діонісій видав грамоту про повну передачу української церкви до Московського патріархату, взявши за це хабар.

Уже за рік грецькі єпископи схаменулись, обурились і позбавили Діонісія патріаршого престолу, але церковну автономію Україні так і не змогли повернути.

Нагадаємо, РПЦ побажала поставити патріарха Варфоломія на коліна.

Як повідомляв "Знай.ua", московські попи терміново мобілізують прихильників.

Також "Знай.ua" писав, що Варфоломій зустрівся з дітьми загиблих на Донбасі українських воїнів.

Томос буде, а от що буде з УПЦ Московського патріархату?