У середу 31 жовтня світ відзначає одне з найпопулярніших свят Хеллоуїн. Історія його виникнення дуже давня і сягає своїм корінням в глибоке минуле до стародавніх кельтів.
Свято не тільки не загубився в історії, але й обросло новими традиціями та віруваннями.
Так відомо, що раніше свято відзначали 13 травня за традицією його продовжували і продовжують святкувати — англійці, шотландці, ірландці, американці.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Це свято вперше з'явилося в кельтських племенах, тоді люди прощалися зі старим роком і зустрічали новий. У перекладі слово "Самайн" означало "збори".
Люди збиралися на вулиці. Вони сідали не за святковий стіл, а на шкури, які заздалегідь були простелені на землі. Частування були на будь-який смак. Там була і різноманітна риба, м'ясо, фрукти, кисломолочні продукти, горіхи і, звичайно ж, хліб.
Не забували предки і про напої. Основними були медовуха, пиво і вино. Все це залежало від селища.
У часи язичництва, коли рік ділився на зиму і літо — цей день вважався сакральним. Кельти вважали, що їх головний бог — Сонце, потрапляє з 1 листопада в полон на весь зимовий період до князя пітьми і головного володаря царства мертвих — Самхэйну.
Згідно стародавнім легендам, вважалося, що вночі 31 жовтня стираються всі межі, відкриваються двері зі світу мертвих у світ живих і душі неприкаяних померлих відвідують своїх рідних та близьких. Вся темна сила, також виходила зі свого потойбічного царства, як правило, перетворюючись або вселяючись в різну домашній худобу, котів, кішок.
Щоб зустріти відьму або лепрекона, слід було надіти свій одяг на виворіт і вийти опівночі на перехрестя. Цей ритуал вважався вкрай небезпечним - потойбічні істоти могли як обдарувати першого зустрічного багатствами, так і стати причиною страшної загибелі.
Стародавні друїди, в цей день теж збиралися в хащах лісів, розпалювали багаття і приносили різні жертви духам природи. Причому вранці 1 листопада вони роздавали всім бажаючим вуглики, як вірний спосіб захисту від зла.
Дівчата в ніч на 1 листопада ворожили на вогнищах, кидаючи в полум'я каштани. Якщо вони будуть горіти поруч, то це знак довгого і щасливого життя з коханою, якщо ні - їх долі розійдуться.
Так вийшло, що історія Хеллоуїна переплелася з багатьма святами, в тому числі і християнським днем усіх святих.
На сьогоднішній день, Хеллоуїн, являє собою лише відгомін давно минулого язичництва, перетворивши найдавніше свято — Самхейн у веселий маскарад.
Не дивлячись на те, що в Україні Хеллоуїн з'явився не так давно, святкують його багато хто, особливо він полюбився молоді.
Головним чаклунським атрибутом свята є гарбуз, а народ одягає на обличчя маски, переодягається у різні костюми відьом, чаклунів, скелетів, будинкових, привидів і розважається до ранку.
Нагадаємо, як ірландське свято змінило свою назву і поширилося по світу.
Як раніше повідомляв "Знай.uа", ці 5 моторошних історій про найвідоміших відьом налякають вас до крику.
Також "Знай.uа" писав, як Баба-Яга з'явилася в слов'янській міфології.