Нещодавно дуже пощастило українським археологам. Ніби духи славетних пращурів самі вирішили відкрити нащадкам свої таємниці. Так, коли у центрі Змієва, що на Харківщині провалився шматок асфальту, комунальники виявили давні підземні тунелі.
На місце цікавою знахідки викликали дослідників з місцевого музею. Про це розповідають місцеві ЗМІ.
"Разом із хлопцями з військово-патріотичного обʼєднання "Орієнтир", який працює при музеї, ми обстежили, розкопали. І зʼясувалося, що під дорогою є метрів 10 підземного ходу, а потім він завалений. Але обладнання показує наявність підземних тунелів і далі", — розповів директор Зміївського краєзнавчого музею Михайло Саяний.
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Михайло вважає, що підземні ходи залишились від засновників міста. У центрі Змієва стояла козацька фортеця, яку побудували ще в далекому 1656-му році.
Дослідники повідомляють, що підземні ходи виявилися досить великими і широкими.
"А від неї у 4 напрямках йшли складні ходи під землею. У центрі вони окультурені – обкладені цеглою, а вже далі йдуть просто вирубані в глині на глибині від 3 до 5 м від поверхні землі. Ширина таких тунелів – 1,5 м, висота – 2 м", — повідомив Саяний.
Серед землі, якою засипані ходи, місцеві історики знайшли фрагменти старовинної кераміки, битого посуду та майже цілий глечик XIX ст.
Краєзнавці запросили професійних спелеологів і дослідників підземних ходів, чекають на археологів.
Можливо, детальний аналіз знайденого таємного "міста" козаків проллє світло на деталі їх життя та звичаїв.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на розкопках в Пологах групі археологів із Запоріжжя вдалося знайти дещо сенсаційне. Вони розрили два кургани, в яких таїлися десять поховань різних часів та культур. Дослідники вважають, що знахідки датуються третім тисячоліттям до нашої ери і відносяться до бронзового віку.
Також "Знай.uа" писав, на сторінці історико-культурного заповідника "Більськ" в Facebook були опубліковані фото розкопок на Більському городищі (Полтавська область).