Ще не одне покоління вчених будуть шукати відповіді на давні таємниці заховані під товщею льоду Антарктиди. Крижаний континент підносить нові відкриття постійно. Так нещодавно дослідження з супутника показали, що глибоко під шаром снігових торосів приховані рельєфи загублених континентів.
За зібраними даними, крижані щити Антарктиди приховують останки давно втраченого континенту. У дослідженні, опублікованому в Nature Science Reports, представлені докази його існування від місій Gravity і Ocean Circulation Explorer (GOCE).
За словами дослідників, давні континенти є останками кратонів — частин літосфери докембрійського періоду.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Команда з Кільського університету в Німеччині і група британських вчених, які вивчали Антарктиду, об'єднали дані GOCE з сейсмічними показниками для створення 3D-карти кори під антарктичним крижаним щитом. Використовуючи також інформацію проекту Gravity, вони змогли зазирнути під товстий шар льоду, який покриває Антарктиду, і побачити земну кору внизу.
В результаті вони знайшли ознаки присутності під льодами загубленого континенту, який колись був частиною одного великого суперконтиненту планети — Пангеї.
Ці результати цікаві не тільки для геологів, але і для нашого розуміння історії планети в цілому. Континенти нашої планети, ймовірно, почали відколюватися від Пангеї близько 160 мільйонів років тому.
Йорг Эббінг, один з авторів дослідження, впевнений: Східна Антарктида сформувалася з різних кратонів. Простіше кажучи, половина найзагадковішого континенту планети являє собою свого роду мозаїку, де кожна частина пов'язана з сусідніми континентами.
Фаусто Ферраччолі з Британського антарктичного огляду і співавтор дослідження розповів:
"Для мене цікаво, що ці дані надають геофізикам новий інструмент для дослідження глибинної структури найменш усвідомлюваного континенту на Землі і вивчення того, як підльодовикова геологія і тектонічні структури можуть впливати на топографію, приховану під льодовиковими породами Антарктики. Дані про гравітацію, наприклад, можуть допомогти нам вивчити ступінь підльодовикових осадів басейнів як у Західній, так і в Східній Антарктиді і оцінити геотермальний тепловий потік, який, у свою чергу, може впливати на динаміку крижаного покриву".
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені ламають голову над загадковим зникненням експедиції в Арктиці.
Також "Знай.uа" писав, де покоїться Ноїв Ковчег.