Нові дослідження світових вчених допомогли встановити справжню прихильність жителів стародавнього Єгипту до кішок. Відомо, що недавно археологи розкопали поруч з Каїром на давньому місці Сакарри гробницю, якій 4,5 тисяч років, і виявили в ній безліч забальзамованих тварин. Про це повідомляють зарубіжні ЗМІ.
Як повідомляють фахівці, про кішок згадувалося в єгипетських рукописах близько 5 тисяч років тому. В ті часи вони вважалися "священними" тваринами.
А все тому, що вони були незамінними помічниками: берегли урожай, позбавляючи поля і комори від отруйних змій і гризунів. Жителі давніх часів приписували кішкам неймовірні здібності. За рукописами мандрівників з Риму єгиптяни долали великі відстані, заради того щоб гідно поховати своїх тварин.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
До кішок, які жили у палацах фараонів, ставилися з найбільшою пошаною, а в день, коли вони вмирали, оголошувався семидесятиденний траур і сам фараон, згідно загальноприйнятої традиції, в данину поваги обрізав собі брови.
Кішки в історії Єгипту часто ототожнювалися з Ра. Ймовірно, такої честі вусаті жителі найдавнішого держави були удостоєні завдяки будовою очей.
Мешканці Єгипту поклонялися богині Бастет, зображаючи її в образі кішки. Подорожні виготовляли маленькі фігурки тварин і зберігали в будинку як оберіг.
Існував досить значний культ богині – кішки Бастет (Баст), що вважалася також уособленням сонячного і місячного світла. Богиню зображували як жінку з котячою головою або у вигляді левиці. Бастет вважалася дочкою Осіріса і Ісіди. Їй присвячувалися молитви.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в Єгипті, в некрополі Саккара під Каїром археологи виявили древні унікальні поховання. За словами вчених, знахідка, вік якої може досягати 6 тисяч років, відкриває нові загублені сторінки єгипетської історії.