Дослідники знайшли в Алжирі кам'яні знаряддя і кістки тварин зі слідами обробки і датували їх періодом 1,9–2,4 мільйона років тому. Їх знайшли у Східній Африці — на території Кенії, Танзанії, Ефіопії. Але нове відкриття дозволило говорити про те, що найдавніші гомініни (австралопітеки) з'явилися у Північній Африці набагато раніше, ніж передбачали антропологи. Про це повідомляє Science.
[quote author=""]"По всій видимості, гомініни, сучасні
Дослідники датували артефакти і осадові породи, де їх знайшли, кількома методами. За допомогою палеомагнітного датування можна виміряти залишкову намагніченість породи — інтенсивність і напрям магнітного поля в певний момент часу.
Електронний парамагнітний резонанс дозволяє виміряти радіоактивний розпад у кварці і карбонатних породах. В результаті вони оцінили вік верхнього шару в 1,92, а нижнього шару — в 2,44 мільйона років. Крім того, автори статті оцінили час зникнення тварин, кістки яких вони знайшли в Айн Бухерит, і подивилися наскільки воно співпадає з отриманою датуванням.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Вчені з п'яти країн під керівництвом Мухамеда Сахнуни (Mohamed Sahnouni) з Національного дослідницького центру еволюції людини продовжували розкопки в Айн-ель-Ханех і в 2006–2008 роках виявили в Айн Бушерит (Ain Boucherit) два стратиграфічних шари, в яких збереглися кам'яні артефакти і кістки тварин зі слідами обробки.
Знаряддя, серед яких були одно - і двосторонні рубила та відщепи були зроблені з пісковика і кременю. Серед останків дослідники знайшли кістки Kolpochoerus heseloni, стародавньої свині, імовірно, зниклої близько 1,7 мільйона років тому; вимерлою коні Equus numidicus і представника сімейства слонових Anancus, , який вимер близько 2,5 мільйонів років тому.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на південному заході Нідерландів археологи знайшли бронзову чашу для вмивання.
Також "Знай.uа" писав, в Абу-Дабі археологи виявили руїни мечеті, якій, за попередніми підрахунками, близько тисячі років.