Вченим вдалося підтвердити, що перед нами саме найстародавніша сукня в історії, знайдена в Єгипті. Був проведений радіовуглецевий аналіз, який показав, що виявлене на території Єгипту тарханськоє плаття є найдавнішим з відомих науці. Його вік становить від 5,1 до 5,5 тис. років. Про дослідженні розповіло видання Independent.
До всього іншого, вона досить непогано збереглася, що важливо для дослідників.
За словами вчених, з урахуванням віку, сукня знаходиться в прекрасному стані.
"Збережений одяг або його фрагменти – велика рідкість, тому тарханська сукня вважається унікальною", – каже дослідник Еліс Стівенсон (Alice Stevenson).
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Сам виріб має сірий колір і V-подібний виріз. Творці наділили його плісированими рукавами. Про те, як виглядав поділ, ми зараз можемо тільки здогадуватися, бо він не зберігся.
Як припускають дослідники, власницею сукні була жінка, яка жила в Стародавньому Єгипті в період Раннього царства. Першої династії, якщо бути точніше. У той час як столиці держави виступав місто Тинис. Першим правителем, що об'єднав Нижній і Верхній Єгипет, вважається фараон по імені Нармер.
До речі, щоб побачити чудову знахідку власними очима, можна відвідати лондонський Музей Вікторії і Альберта.
Зазначимо, що виріб було знайдено в 1913 році. Про те, наскільки ця знахідка важлива, стало відомо лише в 1977-му, після ретельного аналізу. Потім, вже в 90-ті роки, плаття відправили на експертизу, щоб детально з'ясувати його вік.
Раннім царством прийнято називати період єгипетської історії, який поклав початок існуванню сильної централізованої держави на цих територіях. Тривав цей період з 3120 за 2649 роки до н. е..
Цивільні споруди тих часів майже не збереглися, а якщо говорити про мистецтво, то про нього можна судити, зокрема, по гробницях царів. Тарханська сукня – одна з важливих артефактів, які розповідають про той час.
Варто відзначити, дослідники з Британського музею з використанням неінвазивного методу змогли встановити, що стародавні жителі Єгипту воліли яскраві кольору у своєму одязі.
Як повідомляв портал "Знай.uа", фата, що покриває голову нареченої на весільному торжестві — дуже давня традиція.
Також "Знай.uа" писав, хто і коли придумав каблук.