Шлях під вінець починався з пошуку дівчини, яка підходила нареченому за всіма параметрами. Спочатку опитували друзів і родичів, потім запрошували наречених додому.
ЗМОВА
Після успішних оглядин засилали сватів. Якщо батьки молодих були згодні, вони зустрічалися для обговорення фінансової сторони шлюбу.
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
На змові обговорювали витрати на весілля, подарунки, придане нареченої та вено нареченого. Вено повинно було втричі перевищувати придане. Особливою пошаною користувалася збережена цноту до весілля.
ЗАРУЧИНИ
Заручини, по суті, вже були весіллям, адже зрада після них розглядалася як перелюбство. Цивільне право не обмежувало кількість шлюбів, але заручин у церкві можна було тільки тричі.
ВЕСІЛЛЯ І ВІНЧАННЯ
У Речі Посполитій саме по собі вінчання не вважалося узаконеним шлюбом. Правда, священики всіляко опиралася такого стану справ, і в деяких випадках навіть відлучали від церкви тих, що жив разом без вінчання. Йдучи на поступки, в церквах благословляли навіть четвертий і п'ятий шлюб парафіян.
ЧИ ДОВГО ПАННА РОГАЛЬСЬКА БУДЕ СПАТИ ОДНА?
Непогані шанси на вигідне заміжжя мали дівчата-сироти, виховані при дворах магнатів або самого короля, навчені мовам, етикету, вміння вести господарство, рукоділлю. Непогано жилося коханкам аристократів, яких часто забезпечували приданим.
Нагадаємо, археологи виявили новий вид гігантських хижаків.
Раніше Знай.ua повідомляв, про що мовчить найбільше поховання інків.
Також Знай.ua писав, як Марко Вовчок підкорювала найталановитіших чоловіків.