Вченим з Німеччини буквально нещодавно вдалося відкрити таємницю мумії священника, тіло якого не розкладалося протягом майже 300 років.
Так, дослідник Андреас Нерліх і судово-медичні експерти Пітер Хофер і Олівер Пешель з Мюнхенського університету кілька місяців вивчали рештки парафіяльного австрійського вікарія Франца Ксав'єра Сіндлера фон Розенгега, який помер ще в 1746 році.
Фахівці вирішили з'ясувати причину, по якій тіло священика відмінно збереглося майже через три століття. У результаті виявилося, що чоловік хворів на туберкульоз і помер через кровотечі в районі правої легені.
Вчені впевнені, що тіло священика добре збереглося після смерті через особливий метод поховання.
Гороскоп на сьогодні, 18 квітня: п'ятниця змінить плани – фінансові втрати та несподіваний шанс
У Дніпрі підлітки два дні громили "Varus" та штурмували ТРЦ під російський реп із матами: "Жалюгідне видовище"
Заробив більше ніж треба - плати штраф: українцям встановили нові правила
Фальшиві гроші заполонили Україну: де найчастіше зустрічаються та які купюри підробляють
"Тіло Розенгега набили клаптиками тканини, гілками і трісками, після чого перенесли в склеп, кліматичні умови в якому гарантували муміфікацію", – пояснили дослідники.
Два кам'яних черепа і фрагмент скульптури Шипі Тотека підтвердили зв'язок споруди з божеством. Також було знайдено два жертовних вівтаря, які збігаються з документальними джерелами, пов'язаними з храмами "Пана з обдертою шкірою".
Як повідомляв портал Знай.uа, заяву про призначення знаменитих геогліфи на плато Наска в Перу зважилися зробити археологи з Канади. Як вважають дослідники, малюнки на плато виконували роль придорожніх храмів, призначених для вознесіння молитов подорожніми.
Також портал Знай.uа писав, що останки найдавніших істот допомогли вченим відтворити сцену битви між акулою кретоксириною і літаючою рептилією птеранодоном. Понад 80 мільйонів років тому з битви переможцем вийшов тільки один представник свого виду.