Українські археологи представили в Краматорську артефакти, знайдені в минулому році: керамічний посуд, знаряддя праці, зброю і прикраси. Більшість з них знайшли в місцевих курганах.
Ці кургани використовували для поховання представники різних культур протягом тисячоліть, тому в одному місці вдавалося знайти артефакти кам'яного, бронзового і залізного віків. Про це повідомляє "Радіо Свобода".
"Коли ми проводимо розкопки на території Донецької області, то знаходимо безліч різноманітних предметів. Ми виявили ніж або серп недалеко від містечка Зарічне, колишній Кіровськ. Він був виготовлений в 11-му столітті до нашої ери на території сучасної Румунії. Нерідко сюди привозили товари з далеких територій. Торговельні зв'язки з Європою і Азією були дуже тісні. У цьому немає сумнівів", – вважає начальник сектору охорони пам'яток археології та культури Віталій Циміданов.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Першими жителями на території Донецької області були неандертальці. Задовго до появи людини розумної вони розвідали місцеві запаси кременя і навчилися робити з нього зброю і предмети побуту. Їм на зміну прийшли сучасні люди, і теж обробляли ці камені.
Як вважають історики, саме завдяки цьому мінералу людство змогло вижити.
"Численні виходи крейди тут містять кремень. Кремень – це унікальна сировина, яка з часів палеоліту стародавнього кам'яного століття притягувало людини. Тобто, це, по суті, як метал для людей кам'яного століття. Його використовували і в бронзовому столітті теж. Завдяки кремнію, якого достатньо в Донецькій області, наші предки вижили, власне кажучи", – каже старший науковий співробітник Донецького обласного краєзнавчого музею Юрій Коваль.
Зараз головне завдання музею – знайти собі приміщення, адже музей-переселенець вже третій рік фактично залишається без даху над головою.
"Музей перереєструвався в Краматорську в 2016 році. З тих пір ми шукаємо приміщення для наших експозицій. В ідеалі добре було б побудувати власний будинок, але поки на це немає коштів. Ми ведемо переговори, щоб взяти в оренду деякі приміщення. Зрозуміло, розглядаємо тільки ті зали, де є відповідні умови для зберігання колекцій",– каже директор Донецького обласного краєзнавчого музею Катерина Філонова.
Як повідомляв портал "Знай.uа", у річці Темза британські археологи виловили скелет людини, вік якої, імовірно, склав 500 років.
Також "Знай.uа" писав, про стародавні цивілізації, зникнення яких складно пояснити.