Не так давно вчені розібралися, в чому ж насправді полягає секрет мумії маленької дівчинки Розалії, яка стала відома завдяки своєму вмінню час від часу відкривати очі.
Уточнимо, що 2-річна Розалія Ломбардо померла від пневмонії ще в 1920 році. Батько був убитий горем і вирішив забальзамувати її тіло. Чоловік звернувся до фахівця, який зробив це за особливою технологією — навіть зараз, коли пройшло вже майже 100 років з моменту її смерті, вона виглядає все так само красиво.
Люди називають дівчинку «сплячою красунею» за її пухкі щоки, кучеряве волосся і миле личко. Більше того, зараз вона вважається найбільш добре збереглася мумією у світі.
Коли вчені, які вивчали мумію, просвітили її рентгенівськими променями, вони з'ясували, що всі органи дівчинки виявилися незайманими. Виявилося, що бальзамувальник ввів у тіло формалін, щоб знищити бактерії, гліцерин, щоб запобігти висиханню, саліцилову кислоту, щоб запобігти грибок і хлорид цинку, щоб тіло закам'яніло і не було западин.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
При цьому варто відзначити і особливий погляд Розалії. Людям ввижалося, що вона іноді відкриває очі і дивиться. Не дивно, що туристи страшенно налякані після побаченого.
Але вчені знайшли відповідь і на це загадкове явище. Очі у неї завжди відкриті, але з-за освітлення вони іноді здаються то відкритими, закритими. Якщо промені сонця освітлюють обличчя, то видно блакитні очі дівчинки.
Як повідомляв портал Знай.иа група археологів в іспанському місті Аїн біля Валенсії виявила меч епохи середньовіччя, який чудово зберігся, незважаючи на свій солідний вік.
Також портал Знай.иа писав, міжнародна група дослідників проаналізувала ДНК 151-ї мумії з археологічного району Абусире ель-Мелек. Ця територія розташована вздовж Нілу в Середньому Єгипті. У дослідженні беруть участь мумії віком 1400 років до н. е. – 400 років н. е ..