Не так давно археологи виявили в Японії грошовий скарб XV-XVI століть, який складається з сотень тисяч мідних монет.
Варто уточнити, що монети було знайдено під час розкопок у префектурі Сайтама в місті Хасуда. Вони датовані середньовічною «Епохою воюючих провінцій» (період Сенгоку), яка закінчилася встановленням сьогунату Токугава.
Примітний той факт, що знахідка являє собою глечик заввишки 70 сантиметрів, що бездоганно зберігся, та в якому зберігалися 260 тисяч мідних монет. В середині кожної монети є незвичайної форми отвір, через який пропускали мотузку.
На сьогоднішній день цінний скарб знаходиться у сховищі культурних цінностей міста Кумагая. На думку фахівців, поховання було зроблено після XV століття в цілях заощадження майна.
Мобілізують навіть з бронюванням: ТЦК знайшли законну лазівку
Сиділи без світла, а тепер ще й без газу: українців попередили про можливі обмеження
Нові правила передачі показників: в YASNO заявили про зміни
Пенсіонерам доплатять 25% до пенсії: хто має право на підвищення
Уточнюється, що період Сенгоку почався в XV столітті, коли сегуни самурайського роду Асикага втратили контроль над країною. Потім відбулася децентралізація державної влади і, як результат, військове зіткнення між правителями середньовічних провінцій.
Як повідомляв портал Знай.uа, вченим вдалося з'ясувати, яке призначення мали кам'яні статуї, які розташовані на острові Пасхи. Виявилося, що скульптури вказували місцевим аборигенам на джерела питної води.
Також портал Знай.uа писав, що молекулярні біологи з Великобританії створили нову методику аналізу геному, яка дозволяє дуже точно оцінювати ДНК, успадковане від різних давніх популяцій людей.