Одна з найбільш дивних, солодких і липких катастроф в історії сталася в американському місті Бостон. 15 січня 1919 року погода вирішила влаштувати бостонцям сюрприз, температура різко стрибнула до +4.
Мабуть, через втому металу в переповненому резервуарі з 8700 м³ патоки розійшлися з'єднані закльопками листи металу. Спочатку люди почули гуркіт, який сприйняли, як землетрус.
Потім по місту прокотилася 12-метрова хвиля патоки з якою гнали спирт. Вибухнув гігантський резервуар з мелясою - чорною патокою.
Частина міста Бостон виявилася затоплена липкою солодкою рідиною. У той час в гавані біля заводу було багато людей.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Ми зібрали архівні знімки і факти про "потоп".
Сироп бродив у величезному металевому резервуарі 15 на 27 метрів. Бак трохи протікав, але це нікого не турбувало.
Тоді в США чекали прийняття "сухого закону". Виробники намагалися заробити якомога більше. На межі можливостей працював і завод Purity Distilling Company у Бостоні.
Хвиля йшла зі швидкістю більш 50 км / год. Незвичайний потік підхопив і сусідні з портом райони. Піти від такої швидкої хвилі було не під силу ні перехожим, ні навіть кінним упряжкам.
Потужна хвиля перекинула поїзд, зруйнувала опори естакади і споруди. Люди і коні, яких збило хвилею, не могли встати - грузли в густій масі майже метр глибиною. Сироп кипів, і складно було визначити, чи є там хтось живий.
Загинула 21 людина і 150 отримали травми. Очистка міста зайняла півроку.
Тіла загиблих впізнати було практично неможливо. Протягом декількох місяців після лиха місцеві жителі страждали від кашлю й нападів задухи.
Липка маса не давала можливості врятувати кого-небудь. Пожежні машини грузли в густій бразі.
Пожежники та медсестри, які кинулися рятувати людей, не зробивши й трьох кроків пов'язали, приклеювалися до дороги, все було марно. Рятувальна операція тривала чотири дні.
Важко повірити, але деякі жителі Бостона стверджують, що досі від старих будівель у місті у спекотні дні виходить запах карамелі.
Как сообщал портал "Знай.ua", около семи часов вечера Энн Элизабет Ходжес и её супруга всполошил страшный грохот, в мгновения ока на женщину свалился фрагмент небесного тела весом 3.8 кг, пробивший крышу дома.
Также "Знай.ua" писал, музыка во время дефиле, открытость для пожеланий клиентов, сотрудничество с художниками, филиалы по всему миру и черное платье на выход – все это привнесла в модную индустрию Жанна Пакен.