Не так давно група археологів натрапила на стародавні останки людини з незвичайною формою черепа на території Російської Федерації. Про це повідомили російські ЗМІ.
Повідомляється про те, що археологи виявили в Назрані, Інгушетія, череп доісторичної людини. Що цікаво, цей череп виявився досить дивної, нетипової для сучасних людей, форми.
До всього іншого, були виявлені численні кістки диких тварин і людські останки. Це дозволило зробити висновок про те, що археологи знайшли поховання, що відноситься до так званого бронзового століття.
Виявилося, що скелет, який виявили археологи, належить жінці. Деформація черепа практично напевно була ознакою особливого статусу панночки, її привілейованого становища в первісному суспільстві.
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Можливо, вона належала до касти місцевої знаті. Такий звичай був характерний для багатьох древніх народів.
Для того, щоб надати черепу неприродне форму, древні народи використовували різні методи. Часто людині в дитинстві бинтували голову особливим способом, після чого чоловік носив таку пов'язку кілька перших років життя.
З часом це надавало черепу витягнуту форму. Археологи нагадали, що бинтування черепа було притаманне
При цьому простежується певна закономірність: при всій різноманітності методів і форм впливу на форму черепної коробки (від тугих пов'язок-шапочок до спеціальних конструкційних дерев'яних пристосувань) явно домінує прагнення домогтися лише одного результату деформації - витягнутої голови.
Відзначимо, сліди практики деформації простежуються на обох американських континентах. У Північній Америці деформація черепів простежується у майя та інших різних племен. Причому практикувалася вона аж до зовсім недавнього часу.
Є версія, що навіть широко відомі моаї острова Пасхи зображають фігури з подовженою головою, а їх дивні червонуватого кольору "головні убори" - насправді лише волосся, під яким ховається ця подовжена форма голови.
Також "Знай.uа" писав, молекулярні біологи з Великобританії створили нову методику аналізу геному, яка дозволяє дуже точно оцінювати ДНК, успадковане від різних давніх популяцій людей.