Абсолютно випадково в провінції Цзянсу на сході Китаю при будівництві нової дороги робітники натрапили на дивний великий об'єкт. Сумніви у природному походженні артефакту пропали відразу, об'єкт мав рівні краї і був предметом, явно створеним людиною.
Місце на будівництві тут же посилили загоном поліції. Цілу добу робітники під чуйним керівництвом схвильованих вчених обкопували коробку по периметру.
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Артефакт помалу набував чіткі обриси. Зрештою археологи здогадалися, що перед ними справжня стародавня гробниця.
З найбільшою обережністю герметичний саркофаг підняли на поверхню. Дослідники ще не знали, що чекає їх всередині!
Кілька верхніх шарів виглядали як вимочений в якійсь рідини шовк. А під ними ховалася стародавня китайська мумія — радіовуглецевий аналіз показав, що їй вже 700 років.
Коштовності і сам спосіб поховання допомогли вченим встановити, що жінка належала до знаті. На думку фахівців, поховання відноситься до часів династії Мін (тобто до періоду з 1368 по 1644 рр.)
Під час огляду виявили мумії співробітники музею Тайчжоу знайшли безліч похоронних приналежностей, включаючи кільце з нефритом, срібну шпильку для волосся та більше двадцяти бавовняних лоскутов.
Тіло збереглося чудово. Риси обличчя, одяг, взуття — як це не згнило за сім століть археологи поки не розуміють.
У мумії повністю цілий шкірний покрив, чітко помітні риси обличчя, і навіть є волосся, брови і вії.
Одяг і взуття прекрасно збереглися.
Втім, ажіотаж навколо знахідки швидко спав. Все ж, Китаю вже кілька тисяч років, і подібні артефакти час від часу спливають по всій країні.
Це вже четверте стародавнє поховання, виявлене в провінції Цзянсу. У 1970-их роках вчені знайшли тут могилу знатної жінки, похованої більше 2000 років тому.
Як повідомляв портал "Знай.uа", під час масштабних розкопок в Китаї археологи виявили залишки древніх споруд, які могли бути частиною Великої Китайської стіни.
Також "Знай.uа" писав, при розкопках стародавнього кладовища в провінції Хебей археологи натрапили на неймовірну позолочену колісницю.