За великим рахунком цю дату відкриття можна вважати умовною, так як на конференції, організованій Вашингтонським університетом та Інститутом Карнегі, датський фізик Нільс Бор лише підбив підсумок шестирічної роботи своїх колег у різних країнах світу з бомбардування нейтронами атомів важких хімічних елементів.
Проте, вона все ж вписалася у світову історію і вважається датою початку нової ери.
Так 26 січня 1939 року в Вашингтоні відбулася конференція з теоретичної фізики, на якій Бор доповів про поділи ядра урану. Вчений не встиг договорити до кінця, як кілька американських фізиків зірвалися зі своїх місць. У смокінгах вони увірвалися в лабораторії, щоб перевірити відкриття.
А 30 січня газета "Нью-Йорк таймс" повідомила про вдалі повторні експерименти американців:
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
"Поділ ядра урану на дві частини, з яких кожна представляє собою гігантське атомарне гарматне ядро з величезною енергією в 100 мільйонів електронвольт, — це величезна енергія, яка коли-небудь вивільнялась людиною".
Влітку того ж року Нільс Бор і Джон Уілер представили статтю "Механізм поділу ядер", в якій було дано пояснення механізму поділу ядра на основі краплинної моделі. Це модель, яка могла б передбачити поділ ядер, почала активно працювати при поясненні його механізму.
Відкриття вчених стало проривом у ядерній фізиці і дозволило створити ядерну зброю, так і атомні реактори.
Нільс Бор, Джеймс Франк, Альберт Ейнштейн і Ісідор Айзек Рабі в Прінстоні, 1954 рік
Варто відзначити, над даним дослідженням працював не один вчений. Питанням поділу ядра займалися різні фізики багато років. В 1932 році в США Ернест Лоуренс запустив перший циклотрон, а в Англії Джон Кокрофт і Ернест Уолтон побудували перший прискорювач протонів, здатний розщеплювати ядра.
Після цього Бор, Френкель та Уілер створили теоретичну модель крапельного ядра і складене ядро, що впритул наблизило їх до відкриття ділення урану.
У 1934 році була відкрита штучна радіоактивність, але ще п'ять років знадобилося на відкриття процесу поділу ядра. У цьому питанні допомогли досліди німецьких фізиків Отто Гана і Фріца Штрассера.
На підставі цих дослідів Отто Фріш і Ліза Мейтнер дали фізичне пояснення процесу розподілу ядра урану, про що Фріш негайно повідомив Бору.
Незабаром у опублікованій статті Фріш і Майтнер вперше вжили термін "поділ", підказаний Фришу американським біологом Арнольдом.
Як повідомляв портал "Знай.uа", у 1867 році саме пацифіст Альфред Нобель запатентував динаміт.
Також "Знай.uа" писав, в Польщі вперше стали використовувати нафту для освітлення вулиць. Нафта надходила з району Карпат.