В Індії група археологів під час розкопок в фортеці Асургар в районі Калаханди (в давнину цей регіон називався Махакантара) натрапили на руїни древніх будівель. Але найцікавіше, що вченим вдалося виявити унікальні артефакти і дорогоцінні прикраси. Про це повідомляє зарубіжне видання The Hindu.
Артефакти були знайдені при дослідженні фортеці Асургар. Їх вік оцінюється приблизно в 2300 років.
Як стверджує команда археологів під керівництвом Дибишада Гарнаяк, вдалося розкопати безліч предметів, що належать до Кушанського періоду.
Зокрема, виявлено велику кількість срібних монет, кільця і сережки, безліч бус і браслетів з сердоліку, яшми, берилу, граната, агата і коралів. Знахідки вказують на те, що асургарці активно торгували з мореплавцями.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Крім прикрас також було знайдено невелике колесо і наконечник стріли. Асургар представляв собою чотирьохстінний форт, захищений ровом з північної, східної і південної сторін, а з західної річкою Сандул. Ворота, кожні з яких охороняло божество, що виходило на чотири сторони.
Круглі структури всередині фортеці були зведені з клиноподібних цеглин і теракотових плиток. Ймовірно, мешканці Асургара використовували і кам'яний щебінь.
Зазначимо, держава кушанів склалася в Середній Азії на рубежі нашої ери. Час її розквіту було періодом найбільшого для Середньої Азії розвитку рабовласницьких відносин.
Історія кушанів дуже слабо висвітлена в джерелах. Кушанське царство виникло в результаті об'єднання (мабуть, шляхом завоювання) тих, які склалися на території Бактрії і Согдіани тохарські та сакських князівств під владою одного з князів, що належав до племені (або роду) кушанів.
У період складання Кушанского царства центр його продовжував залишатися на території Середньої Азії, в Согдіані (в Кушанії на Зарафшані). Однак при третьому кушанському цареві — Канишке — політичний центр держави перемістився в Індію.
Як повідомляв портал "Знай.uа", храм Ангкор-Ват (місто-храм), присвячений індуїстському богові Вішну, — найбільша культова споруда у світі і найважливіша археологічна пам'ятника.
Також "Знай.uа" писав, унікальна знахідка була зроблена на території річки Памби, що в Індії. Фігури були знайдені ще на початку жовтня минулого року після повені.