Океан таїть у собі чимало вкрай дивних створінь, та зазвичай вони живуть на великій глибині, де величезний тиск і екстремальні умови створюють справжніх монстрів.
Світовий океан дивне і часом небезпечне місце, яке вчені ще тільки починають вивчати. Особливе місце у глибинній екосистемі займають хижаки: деякі істоти виглядають так, ніби прилетіли з іншої планети.
Хробак Боббіта
Біологи жартома прозвали Юніс aphroditois "Тиранозавром серед черв'яків".
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Черв'як був вперше описаний як Nereis aphroditois російським вченим Палласом (Pallas, 1788 р.) Він мешкає в багатьох тропічних морях Індо-Пацифики, від Східної Африки до Індонезії і Філіппін. Довжина хробака, згідно підтвердженим повідомленнями, може досягати 2-3 метрів. Акули порівняно з такими мисливцями виглядають нешкідливими рибами.
Рак-богомол
Це дивна істота, яка бачить в 4 рази більше кольорів, ніж людина. Крім того, клешні сильні настільки, що їх удар порівняємо з попаданням кулі 22 калібру. У воді удар раку-богомола настільки сильний і різкий, що на його місці виникає кавітаційна бульбашка: наповнена розпеченим пором порожня область.
Грибневики
Гребневики - найбільші серед тварин, які пересуваються за допомогою війок: їх розміри коливаються від декількох міліметрів до півтора метрів. Майже всі гребневики — хижаки.
Незважаючи на м'яке тіло, найбільш давні гребневики збереглися в палеонтологічній літопису; найдавніші відбитки належать до раннього кембрію (близько 525 мільйонів років тому).
Мурена
Дуже сильний і небезпечний морський мешканець, зустріч з яким закінчується трагедією.
Дуже показовий випадок нападу мурени стався у 1948 р. коли на професора Гавайського університету накинулася мурена, яку він потурбував багром, т. к. подумав, що це мертва риба. Він ледь не позбувся руки, а мурену змогли "зняти" з ліктя тільки за допомогою прибулих на допомогу людей.
Морський чорт
В довжину досягає до 2-х метрів і буває більше 50 кг вагою. Живе морський чорт на глибині до 2-х кілометрів, деякі особини живуть у мілких водоймах тропіків.
Як повідомляв портал "Знай.uа", в одному з паризьких музеїв відкрили неймовірну виставку з медузами. 45 видів морських мешканців зібралися під одним дахом.
Також "Знай.uа" писав, у Середні століття моряки і рибалки Західної Європи, особливо в Ісландії і в скандинавських країнах, розповідали про величезне морське чудовисько, що живе в глибинах океану.