Археологи, що проводили розкопки в Танзанії, виявили дивовижні останки раніше невідомого виду титанозавра. Як відзначають вчені, куприк стародавньої тварини у формі серця, функція якого палеонтологам не до кінця зрозуміла. Відкладення, в яких були знайдені кістки, датовані віком 100-110 млн років. Про це повідомляє Gizmodo.
Ім'я нового титанозавра – Mnyamawamtuka moyowamkia, що в перекладі означає "тварина Мтуки з сердцеподібним хвостом" на мові суахілі.
Мтука – це висохле русло ріки біля обриву вздовж Східноафриканської рифтової системи на південно-заході Танзанії, де були знайдені скам'янілі кістки віком 100 мільйонів років.
Кістки Mnyamawamtuka були виявлені в 2004 році, і палеонтологам знадобилося чотири роки, щоб завершити необхідні земляні роботи. Потім почалася реконструкція скелета тварини. Відновлені частини тіла включали в себе хребет, плече і лапи, а також частини шиї, стегна, хвоста. На жаль, поки не знайдений череп титанозавра.
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
"Виявлення, розкопки, вивчення і публікація даних про нового дінозавра, є досить тривалим процесом і вимагає багато людино-годин на різних етапах. Скелет з безліччю кісток вимагає великого терпіння. Наприклад, потрібно видалити всі камені і виправити будь-яке пошкодження – і згодом вивчити, що це за тварина і як воно ставиться до інших динозаврів", – сказав Ерік Горсак з Університету Середнього Заходу.
Відмінні риси Mnyamawamtuka включають в себе невелику грудинну пластинку і цікаве змішання рис, які спостерігаються як у попередніх, так і у більш пізніх видів титанозавров. Також у цього величезного динозавра був куприк у формі серця, що складається з двох хвостових хребців з помітними розширеннями в центрі.
"Ми не зовсім впевнені в їх функціональній значущості. Це може бути щось, пов'язане зі стабільністю між кістками хвоста або якийсь зв'язок для спинного мозку", – каже вчений.
Інші споріднені титанозаври, в тому числі малазаври з довколишнього Малаві, також мали схожий куприк, але форма кістки була не такою вираженою.
Це відкриття важливо тим, що допоможе вченим зрозуміти, як ці вражаючі тварини еволюціонували у відповідь на постійно мінливі умови навколишнього середовища – і чому розмір в їх випадку, мабуть, дійсно мав значення.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дослідники в пустелі натрапили на стародавнього беззубого м'ясоїда.
Також "Знай.uа" писав, неймовірне відкриття зробив студент з Британії, який проживає в місті Вітбі, на ім'я Аарон Сміт.