До винаходу цього препарату більша частина хвороб не мала лікування і часто іменувалася одним словом — жар, а полегшити страждання і знеболити могли, не завжди ефективні і далеко не швидкодіючі, відвари з трав і дуже дорогі опіати.
6 березня 1899 року німецький хімік компанії Bayer Фелікс Гоффманн отримав американський патент на аспірин.
Сьогодні універсальні лікувальні якості і широке поширення в медицині дають підставу назвати аспірин одними з головних ліків 20 століття.
Аспірин ліки, які є в кожній домашній аптечці. А також входить у список найважливіших лікарських засобів ВООЗ.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Але що ж було до того моменту, як придумали аспірин?
Наші предки знижували жар і знімали біль водною настойкою кори верби або верби. За допомогою вербової кори лікували інфекційні хвороби та подагру, її використовували для полегшення болю і зниження температури.
Священик Едвард Стоун у 1763 році зробив в Королівському суспільстві Лондона доповідь про лікування гарячкового ознобу настоянкою кори верби.
А в 1838 році було показано, що активним компонентом кори верби є саліцилова кислота.
Пізніше італійський хімік Рафаель Піріа виділив з вербової кори саліцилову кислоту, визначив хімічний склад цієї речовини і успішно синтезував її.
Лише через 15 років стала вживатися натрієва сіль саліцилової кислоти.
У 1853 році Шарль Герхардт нейтралізував саліцилову кислоту натрієм (саліцилат натрію) і ацетилхлоридом, отримавши ацетилсаліцилову кислоту. Продукт Герхардта діяв, але він не хотів продавати його і закинув своє відкриття.
Після нього ацетилсаліцилова кислота була синтезована французьким ученим Шарлем Фредеріком Жераром в 1853 році, основою служила все та ж кора дерева верби.
У 1859 році професор хімії Герман Кольбе з Марбургского університету розкрив хімічну структуру саліцилової кислоти, що дозволило в 1874 році відкрити в Дрездені першу фабрику по її виробництву. У 1875 році для лікування ревматизму і як жарознижуючий засіб був застосований саліцилат натрію.
Щоб отримати інші види саліцилової кислоти, лікувальні властивості яких могли б бути ще більш дієвими, співробітник компанії "Bayer" Фелікс Хоффман розробив технологію виробництва ацетилсаліцилової кислоти.
Хоффман відкрив лікувальні властивості ацетилсаліцилової кислоти, намагаючись знайти ліки для свого батька, який хворів на ревматизм.
Відкриття Фелікса Хоффманна було засноване на працях вчених-попередників — француза Шарля Герхардта і англійця Олдера Райта.
Після тріумфального відкриття аспірину Хоффман пропрацював на Bayer все своє життя.
Хоффманн став першим в історії хіміком, кому вдалося отримати саліцилову кислоту хімічно чистою і в стабільній формі.
Патент був виданий 6 березня 1899 року. Продукт отримав комерційну назву "аспірин". Ця назва складається з двох частин: "а" від ацетил і "спір" від Spiraea, латинської назви таволги – рослини, з якої вперше хімічно виділений саліцилову кислоту.
Спочатку аспірин продавався у вигляді порошку, а з 1904 року — вже у формі таблеток, а з 1915 року — без рецепта. Аспірин, будучи доступним, ефективним і відносно нешкідливим, швидко став найпопулярнішим знеболюючим.
У 1897 році Хоффманн також проводить експерименти з ацилювання морфіну, отримуючи лікарський героїн.
У 1913 році Bayer призупинив виробництво героїну Хоффманна, але аспірин Хоффманна продовжив переможну ходу світом.
Як повідомляв портал "Знай.uа", ці імена великих людей, увічнені в речах.
Також "Знай.uа" писав, про винаходи, які сьогодні використовуються в повсякденному житті мільйонами людей, але були винайдені у воєнні роки.