Колись давно на цьому місці стояли будинки та храми. А сьогодні тут все поховано під піском. Пустеля Такла Макан (Китай) оповита багатьма таємницями і загадками. У давнину люди вірили, що увійшовши в це місце, виходу не знайдеш.
Археологи потроху починають відкривати деякі з секретів, які приховані у цьому таємничому регіоні.
Так дослідники в 1980 році глибоко під морем смерті" відшукали мумію прекрасної дівчини, прозваної сплячою красунею Лулан. Як відзначають вчені, останкам 3800 років.
На цьому дослідження не зупинилися. В результаті чого, було виявлено 200 мумій, похованих у відносно неглибоких могилах.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Вчені з'ясували, незважаючи на те, що мумії у відмінному стані, поховані люди не піддавалися бальзамуванню.
Аналіз показав, що Мумія Лулана кавказького походження: у неї високі вилиці, високий мостовий ніс і русяве волосся, у яке було вплетене щось яскраве. Зріст 180 см.
Незважаючи на те, що їй вже більше 3800 років, Мумія Лулан досі дивовижно збереглася і залишається красунею після смерті.
Жінка померла у віці 40 років. Імовірно від дуже складного життя. Лулана подорожувала Шовковим шляхом, вдихаючи токсичну суміш пилу, піску та диму від відкритих пожеж, які в кінцевому підсумку і зруйнували її легені.
Поряд з нею були похованні інші мумії, відомої як людина Черчен, висотою 184 см, рудий, його ДНК показало, що він був кельтом.
Те, як ці двоє були поховані на Шовковому шляху, разом з двома іншими жінками і дитиною, і оточені сотнями інших мумій європейського походження, знайдених в тій же області, є болісною таємницею для вчених донині.
У 1993 році професор з Університету Пенсільванії і італійський генетик отримали доступ і змогли вивчити зразки останків. З цих зразків вони змогли підтвердити, що мумії за походженням були європейцями.
Сьогодні красуня Лулан лежить в скляному боксі в музеї Сіньцзян-Уйгурського автономного району, спеціально призначеному для збереження мумії.
Нагадаємо, Розалія Ломбардо – маля з янгольським личком, яка зачаровує своєю красою, навіть будучи мумією.
Як повідомляв портал "Знай.uа", група дослідників з Нью-Йоркського університету на чолі з Анжелікою Кортелс вивчила зразки мумії, так званої Maiden, "Дівиці".
Також "Знай.uа" писав, у 1997 році в прямовисній скелі на березі озера археологи виявили мавзолей з сотнями мумій. Тепер вони зберігаються в музеї Леймебамба, розташованому неподалік.