Вчені з Університету Барселони, Каталонського дослідного центру ICREA і Університету Севільї показали світові рідкісний приклад палеолітичного мистецтва.
Як заявляють дослідники, артефакт виявили в Орт-де-ла-Бекера (Hort de la Bequera) на території каталонського муніципалітету Маргалеф, його вік становить 12,5 тисяч років. Про це повідомляє Eurekalert.
Наголошується, що артефакт був знайдений ще в 2011 році. За цей час він пройшов всі процедури очищення, реставрації та 3D-копіювання.
На фрагменті каменю можна побачити вирізані древнім художником фігури людей і птахів, що утворюють єдину композицію.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
За словами вчених, це всього четверте наскальне зображення взаємодіючих людей і птахів, знайдене в Європі.
Як правило, малюнки палеоліту присвячені тваринам, основному, козам, оленям і коням. У даному випадку, на думку вчених, древній художник міг зафіксувати момент полювання на птахів.
Шматок вапняку розміром 30 сантиметрів, на ньому зображені дві людські фігури і дві крилаті істоти. Дослідники вважають, що це журавлі. Зображення було створене за допомогою крем'яного інструменту.
"Поки це одна з небагатьох знайдених сцен, яка передбачає зародження наративного мистецтва в Європі, — говорить провідний автор статті Інес Домінго. тема унікальна, оскільки вона поєднує в собі образ полювання і материнства. У представленої сцені птахи приваблюють увагу. А люди чи то переслідують їх, чи то копіюють їх рухи".
Дослідники впевнені, що знахідка — це виняткова віха в європейському палеолітичному наскальному мистецтві через унікальность і чудове збереження.
У будь-якому випадку це рідкісний приклад, коли твір палеолітичного мистецтва Європи являє собою не окрему фігуру, а композицію з кількома персонажами.
Як повідомляв портал "Знай.uа", неймовірна історія сталася з 37-річною Енн Клапп з англійського графства Дербишир. Жінці залишили у спадок схованку з древнім скарбом.
Також "Знай.uа" писав, дослідники, проводили розкопки на території столиці швейцарського кантону Урі, міста Альтдорфа натрапили на багаті сліди римського поселення - монети і прикраси перших століть нашої ери.