Катакомби в селі Скельки, Василівського району вивчила група українських дігерів з Мелітополя. Виявилося, що саме тут, біля Каховського водосховища, знаходяться печери з ракушняку, які ваблять екстремалів з усієї країни. Глубина катакомб – більше 200 м.
У селі Скельки Запорізької області знаходяться печери – штольні, утворені під час видобутку ракушняка в середині ХХ століття. Наразі є улюбленим місцем діґґерських клубів. На території знаходиться багато незвіданих печер, тунелів і лазів, де панує спокій і тиша, а заплутані лабіринти не дозволяють обходитися без компаса.
Відомо, що данні катакомби були закритими ще в 50 роках, вхід в них засипали екскаватором.
Та все ж майстри своєї справи зуміли потрапити в середину через невеликі отвори, які залишилися в землі. Але це доволі ризиковано, оскільки в цих місцях існує небезпека обвалу.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Учасники експедиції спустилися під землю і почали дослідження. Один з дігерів, який вже бував тут раніше, показував дорогу, а інший – фіксував все, що відбувається на відео, яке потім виклав на YouTube.
Внизу на дослідників чекав сюрприз – "кімната відпочинку" з каменю. В ній стояв зроблений з каменю стіл та диванчики, на яких з задоволенням відпочили екстремали. Хто і коли все це облаштував – невідомо.
Пізніше дігери піднялися на поверхню та спустилися в катакомби ще раз, але через інший вхід. Та лабіринт все одно привів компанію в ту ж незвичайну кімнату.
Скелі буквально пронизані печерами, найбільша з яких розтяглася на 230 метрів. Тут в 1949–1954 роках добували ракушняк, але після створення Каховського водосховища штольні стали руйнуватися.
Як повідомляв портал "Знай.uа", на території графства Південний Йоркшир у Великобританії археологи натрапили на скарб з монетами, які ставитися до унікального періоду в історії Римської імперії - Року чотирьох імператорів.
Також "Знай.uа" писав, 41-річна мешканка британського графства Кент на ім'я Рейчел Картер випадково знайшла в полі за допомогою металошукача золоту англосаксонську підвіску, яку високо оцінили експерти.