В Індії археологи виявили стародавню гробницю, яка датується другим тисячоліттям до нашої ери. Поховання було виявлено неподалік від Санаулі в районі Багпат штату Уттар-Прадеш. Санаулі розташований на лівому березі річки Ямуни, 68 кілометрах на північний схід від Делі. Розкопки на цьому місці дозволили виявити некрополь пізнього хараппского періоду.
Раніше розкопки проводилися тут в 2018 році. Вони були відновлені під керівництвом доктора С. К. Манджула, директора Інституту археології.
Вчені виявили в гробниці 2 саркофага на ніжках, у яких перебували останки двох осіб.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
В одній з гробниць також зберігався жіночий скелет і безліч різних артефактів: золоті намиста, лук, наконечники стріл, браслет з напівдорогоцінним камінням і керамічні предмети (ваза, банки, миски і блюдо на підставці). Крім того, в гробниці знаходилися кістки тварин і фрагменти глиняного посуду. Однією із найцікавіших знахідок даного поховання став меч-антена, поміщений біля голови скелета.
В інший гробниці зберігався жіночий скелет, а також мідне дзеркало, шпилька, швелер, намиста і кераміка.
Цікаво, що між ніжками гробниці були розташовані вставки, що утворюють вісімку. Ймовірно, вона є кришкою туалетного столика.
На північ від саркофагів знаходиться священна камера з восьми блоків обпаленої цегли. Всередині неї були знайдені цегляні біти, кістки і фрагменти глиняного посуду.
Дослідники відносять знайдену гробницю до пізнього хараппского періоду. Вік поховання сягає 4 тисяч років.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені назвали справжню причину виникнення пірамід.
Також "Знай.uа" писав, археологи натрапили на страшну могилу вагітної жінки.
Читайте також: археологи виявили гробницю таємничого єгипетського жерця, в якій знаходилися поховальні маски, ритуальні статуетки і кольорові малюнки.