Дослідники виявили дивовижний артефакт на острові Сулавесі в Індонезії. Вони знайшли найдавніший твір мистецтва в історії людства, а саме 4,5-метровий малюнок на скелі. Зображення було нанесене червоним пігментом на стіні печери. Наскельний малюнок зображує гібридів людей і тварин.
Виявилося, що за віком виявлений малюнок на тисячі років випереджає печерне мистецтво в Європі. Знахідка суттєво змінює уявлення про еволюцію наскельного живопису стародавніх людей.
Досі найдавнішим вважався малюнок, який знайшли у 2017 році в Європі, він був створений 44 тисячі років тому. На давньому зображенні були гібриди людей і тварин, які відомі, як теріантропи. Люди зображені у процесі полювання на карликових буйволів та свиней за допомогою списа і мотузки.
Фігури на наскельному малюнку нагадують людські, проте мають деякі частини тіла тварин, рептилій або інших представників фауни, що свого часу мешкали на Сулавесі.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Складніші наскельні малюнки датуються не раніше ніж 35 тисячами років тому. На них найчастіше зображені коні й інші тварини. Проте, згідно з свідченнями істориків, деталізовані сцени і теріантропи ніколи не зустрічалися на малюнках, вік яких менш як 20 тисяч років. Вчені припускають, що наскельні малюнки з'явилися значно раніше, ніж вважалося раніше. Вік зображень вчені визначають шляхом дослідження мінералів і вивчення радіоактивного розпаду елементів.
Нагадаємо, раніше вчені виявили личинки доісторичних кровожерливих паразитів, які пили кров динозаврів
Як повідомляв портал "Знай.ua", у джунглях Амазонки знайшли рештки загадкової цивілізації, а також мурахи-зомбі, рослини-паразити і невідомі племена
Також "Знай.ua" писав, що тримали у страху динозаврів: археологи відшукали дещо потужніше за "Парк Юрського періоду"