У грецькому Пілосі археологи виявили дві елітні гробниці бронзового століття, багаті унікальними предметами. Знахідка виявлена неподалік могили Воїна-Грифона, яка набула світової популярності у 2015 році.
Дослідники з Університету Цинциннаті, які здійснюють розкопки, вважають, що це відкриття може пролити нове світло на життя згаданого в "Одіссеї" середземноморського міста.
Ще в 1939 році археологом Карлом Блегеном було виявлено палац Нестора. А в 1950-х роках поруч з ним — могилу, яка обіцяла багато відкриттів. Проте дозволу на розкопки археологи не отримали. Зробити це вдалося лише через шість десятиліть.
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Вивчення багато прикрашеної могили мікенського воїна почалося у 2015 році. Місце було оздоблене дорогоцінними артефактами безпрецедентної кількості і якості. Серед них були золочена зброя, золоті кільця, масивні золоті ланцюги, тисячі намистин з напівкоштовних каменів, а також табличка зі слонової кістки з вигравіюваним на ній грифоном. Загалом у могилі знайшли близько 3000 предметів.
Ще через 2 роки у могилі знайшли крихітний агатовий критський камінь, який став одним з найбільших шедеврів давньогрецького мистецтва. Знахідка стала доказом того, що у 1500 році до нашої ери мінойці були набагато просунутішими в майстерності, ніж це уявляли досі. Іменна табличка зі слонової кістки й дала назву могилі — могила Воїна-Грифона.
Розкопки цього майданчика почалися ще в 2018 році. І незабаром археологи знайшли ще дві нові гробниці Tholos VI і Tholos VII, що відносяться до того ж типу, що й виявлена раніше гробниця. При цьому вхідні проходи всіх трьох гробниця паралельні один одному. Фахівці відзначають, що це було важливе місце поховання, а не просто окремі гробниці, розташовані на просторому пагорбі.
Нагадаємо, раніше вчені виявили личинки доісторичних кровожерливих паразитів, які пили кров динозаврів
Як повідомляв портал "Знай.ua", Середземне море поховало у своїх водах корабель римлян: античного "велетня" знайшли через 2000 років
Також "Знай.ua" писав, що святе сховище 10 божих заповідей відкрилося людству: ось де востаннє бував Мойсей