Скарб у вигляді 500 монет початку 18 століття знайшли під підлогою церкви в місті Обишовце, яке знаходиться недалеко від Кошице у східній Словаччині.

Монети були заховані в керамічній чашці, яку сховали у фундаменті церкви часів Ренесансу. Церкву знесли в 19 столітті, а на її руїнах збудували новий храм.

Більшість монет — це так звані зарплатні таблички, які випускали багато шахт у тодішньої Верхньої Угорщини. Мідь, залізо, срібло і дорогоцінні камені добувалися на східно-словацьких полях з моменту прибуття угорських племен в 9 столітті. У 15 столітті п'ять основних шахтарських міст, включаючи Кошице, об'єдналися, щоб просувати свої інтереси.

Монети 18 століття, фото: thehistoryblog.com

них були монетні двори, які карбували таблички з зарплатою, якими платили шахтарям. У скарб також входять срібні монети, які, як вважається, були загорнуті в лляну тканину, і кілька польських монет. З дати монетах встановили, що скарб могли заховати не раніше 1702 року.

Популярні новини зараз

Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити

Показати ще

Найімовірніше, священик місцевої церкви і парафії зібрав гроші і сховав і сховав їх під підлогу під час повстань. Ймовірно, коли він покинув місто, то нікому не передав інформацію про гроші під підлогою.

Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, чуми 1346-1353 була біологічною зброєю і почалася теж з Китаю.

Як повідомляв Знай. ua, ще до Всесвітнього потопу тут зійшов бог, а велетні побудували місто.

Також Знай. ua писав, що доісторична рибка з "ручками" вразила вчених.