Сьогодні, 26 квітня 2020 року - 34-а річниця катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка стала однією з найстрашніших катастроф в історії. Футбольний клуб Будівельник з міста Прип'ять зник разом з усім живим у місті.
Будівельник готувався до півфіналу Кубка і чекав переїзду на новий стадіон у квітні 1986 року, коли "Чорнобиль" все змінив. Їх колишній капітан згадує, як прогресивний місто і його футбольна команда прийшли до раптового трагічного кінця.
Вранці в суботу 26 квітня 1986 року вертоліт приземлився на футбольному полі, де гравці команди з Прип'яті готувалися до півфіналу Кубка Київської області проти Машинобудівника з Бородянки. Матч повинен був відбутися в той же день.
Вони спостерігали, як з вертольота вийшли люди в захисних костюмах і з детекторами випромінювання. Коли детектори почали видавати звукові попередження, чоловіки повідомили футболістам, що матч не відбудеться. Саме тоді футболісти дізналися, що на ЧАЕС сталася трагедія.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Команда була сформована з чоловіків, що працюють на будівництві Чорнобильського заводу і міста Прип'яті, за підтримки Василя Кизима, директора з будівництва. Спорт грав важливу роль в радянському суспільстві.
Скромне футбольне поле Будівельника стояло в тіні багатоповерхових будинків. Поле було оточене біговою доріжкою, роздягальня і невеличка дерев'яна трибуна. Стадіон часто був заповнений глядачами, навіть незважаючи на те, що команда була аматорської та виступала на п'ятому рівні радянської футбольної системи.
"У Прип'яті всі любили футбол", - розповідав захисник Олександр Вишневський. – "Дві тисячі жителів постійно приходили дивитися матчі команди".
ЧАЕС відкрилася в 1977 році, а Будівельник з Прип'яті став робочої командою. Наймолодший гравець команди, Валентин Литвин, ще не працював на заводі, так як він вчився в школі. Литвин був одним з шести братів - всі вони гідні гравці - і народився в сусідньому селі Чистогалівка.
"Я пам'ятаю один епізод у дев'ятому класі", - розповідав Литвин Discover Chernobyl. – "Я здавав іспит з алгебри, після якого я повинен був їхати на гру. Наш учитель подивився у вікно, де побачив автобус, повний дорослих чоловіків: "Кого вони чекають?", - запитав учитель.
В 1978 році після закінчення школи Литвин почав працювати на ЧАЕС. Як і більшість гравців Прип'яті, йому виплачували невелике футбольне посібник - 2 рублі 50 копійок за кожен матч на чемпіонат району і п'ять рублів за обласні ігри. Але були і хлопці, яких привозили з інших районів, щоб вони виступали за команду.
"Їх називали пролісками", - розповідає Литвин. - "Вони, як і квітки, з'являлися тільки пізньої зими. Вони отримували зарплату від електростанції і були зазначені у відомостях, але насправді не виконували ніякої роботи".
Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, що у зоні ЧАЕС зловили любителів "радіаційного відпочинку".
Як повідомляв портал "Знай.ua", Микола Томенко заговорив про Чорнобиль в день трагедії.
Також "Знай.ua" писав, що 34 роки тому сталася страшна аварія на Чорнобильській АЕС.