У світі науки щоразу трапляються дивовижні відкриття. Так, на цей раз науковці з Національного дослідницького центру науки і техніки Буенос-Айреса виявили в Патагонії останки Overoraptor chimentoi — нового виду паравесов (скарбу тероподовых динозаврів) загону ящеротазовые. Палеонтологам вдалось з’ясувати, що цей динозавр блукав по Землі близько 90 мільйонів років тому.
Джерело: видання Naked science.
Довжина тіла оверораптора сягала 1,3 метра. Він мав довгі і витончені кінцівки, які нагадували крила, пристосовані для бігу ногами і серповидним кігтем на одному з пальців кожної кінцівки.
"Є ознаки, які відрізняють Overoraptor chimentoi від аргентинських уненлагий, а також від таких двоногих хижаків, як велоцираптори. Аналізуючи його лапи, ми виявили пташині особливості, пов'язані з польотом. Це змушує нас думати, що за филогенетическому древу Overoraptor chimentoi був ближче до птахів, ніж більшість відомих досі ящерів", - заявив один з авторів роботи Фернандо Новас.
Пенсія зросте майже на 1000 грн: хто може сподіватися на підвищення
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Гіпотеза науковців полягає в тому, що здатність тварини складати крила все ж повинна була мати іншу функцію, ніж у літаючих птахів, оскільки це тварина бігала
Вчені припускають, що передні кінцівки динозавра грали роль в забезпеченні балансу під час гонки, як це відбувається у здатних бігати птахів, наприклад, страусів.
Обов'язково підпишись на наш канал в Viber, щоб не пропустити найцікавіше.
Нагадаємо, археологи знайшли закляття в 3000-річному саркофазі староєгипетського жерця.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що під християнським собором виявили стіну з людських кісток, жахливій знахідці понад 300 років.
Також портал "Знай.ua" писав, що у тропічних джунглях знайдений доісторичний хижак, якого світ ще не бачив.