В Україні залютував січень! Саме час витягувати дублянки, шапки та теплі черевики. Правила того, як не замерзнути у січневі морози, нагадали українцям.
Хоча нам і обіцяють потепління, але злі морози все ще можуть прийти і потрібно бути у всеозброєнні.
Там нагадали, що тривале перебування на морозі першими відчувають кровоносні судини кінцівок, мерзнуть пальці рук, ніг та відкриті частини тіла: ніс, лоб, підборіддя, щоки.
По можливості не варто довго затримуватися на холоді, потрібно одягатися у теплий зручний одяг та взуття. На тривалі прогулянки краще взяти із собою гарячий чай. Ці прості правила врятують від переохолодження та обмороження.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Проблеми починаються, коли температура опускається нижче 10 градусів морозу. Обморозити шкіру можна за півгодини перебування на такому морозі.
Лікарі радять одягатися у три шари одягу: білизна, светри та верхній одяг. Взуття бажано мати на товстій підошві. Речі мають бути нетісними, адже інакше тепло не зберегти.
Обов'язково рухайтеся, не сидіть. Не вживайте алкоголь у жодному разі!
Першими обморожуються підборіддя, вуха та ніс. Не варто розтирати їх снігом – краще просто зігріти долонями.
Грітися після переохолодження чи обмороження водою не можна, застерігають рятувальники. Так само, як і змащувати потерпілі ділянки жиром чи кремом. Краще сховати руки під теплу ковдру та налити собі гарячого чаю.
Пальцями ніг треба рухати у взутті, щоб не замерзли. Якщо ви обморозилися до пухирів, звертайтеся до медиків.
Перед виходом на вулицю краще поїсти щось калорійне, щогодини заходити до приміщення. А ще краще перечекати кілька морозних днів вдома.
Нагадаємо, що українцям роздають безкоштовні енергозберігаючі лампочки як отримати 5 штук.
Раніше ми повідомляли, що залишимося зі зв'язком у будь-якому разі? Українцям розповіли, чи готовий "Київстар" до тривалих блекаутів.