Кожен дачник бажає отримати хороший врожай, як винагороду за свої старання. То ж часто чимало садівників і городників у своїй роботі зважають на місячний календар, в основу якого покладені фази місячного циклу.
Детальніше про це розповідається у новому дописі на фейсбук-сторінці "Пенсійного кур'єра".
"Вважається, що в період зростання місяця рослини розвиваються активніше. Цей період — оптимальний для робіт з ягодами та овочами, плоди яких ростуть зверху. Йдеться про баклажани, бобові, зелень, огірки, кабачки, перець, капусту, томати, суницю, гарбузи, кукурудзу, соняшники тощо.", - йдеться у повідомленні.
Як пояснюють фахівці, повний місяць — найкраща фаза, у яку поживна цінність рослин досягає свого максимуму. Відповідно, якщо на цей період припадає збір урожаю, то плоди будуть мати високі смакові якості та добре зберігатися.
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
"Період спадання місяця переносить енергію рослини донизу, до коренів. Це найсприятливіший час для пересаджувань, обрізання, щеплень. Сприятливий цей період і для посіву та висаджування рослин, які дають плоди під поверхнею ґрунту. Йдеться про картоплю, моркву, редиску, буряк, цибулю, часник тощо.", - йдеться у повідомленні.
Також слід врахувати, що у період молодого місяця вважається небажаним висівання насіння, адже йому буде складно прорости. Водночас у дні місячних затемнень взагалі радять утриматися від будь-яких робіт з рослинами.
Нагадаємо, пенсіонерам видадуть доплату: у ПФУ пояснили, як отримати гроші
Як повідомляв "Знай.ua", продавці змінили цінники на курятину та яловичину: м'ясо собі дозволити зможе не кожен
Також "Знай.ua" писав, подорожчання на 5-10% щомісяця: на яку категорію продуктів ціни злетять вже скоро