У користі чаю мало хто сумнівається, а присутній він у житті майже кожного з нас. Для одних це просто спосіб зігрітися чи прокинутися вранці, а для інших – привід зібратися за сімейним столом, насолодитися смаком гарячого напою. Але багато людей так чи інакше зловживають чаєм, що дуже шкодить здоров'ю.
Іноді навіть можна не помітити скільки чашок чаю за день ми випиваємо, але його споживання дуже важливо контролювати. Є декілька ознак, які дадуть зрозуміти, що від напою краще відмовитись.
Знижується рівень заліза
Чай обмежує засвоєння заліза, яке частково відповідає за транспортування кисню в крові та підтримує метаболізм. Вміст дубильних речовин робить чай не таким корисним і навіть може призвести до дефіциту заліза.
Зуби жовтіють, а на емалі з'являються білі плями
Надмірне споживання чаю, особливо чорного, може вплинути стан зубів. Ті самі дубильні речовини та активні пігменти здатні змінити колір зубів та сприяють появі темного нальоту.
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Через високий вміст фтору постраждати може емаль, а проявлятися це буде у вигляді білих і непрозорих плям на зубах. Щоб цього не сталося, слід скоротити споживання напою.
Порушується сон
Оскільки чай сам по собі містить кофеїн, його надмірне споживання може порушити цикл сну, а збуджуючі та стимулюючі властивості напою завдають серйозного удару по нервовій системі. Щоб не мати таких проблем, на день слід випивати не більше трьох чашок.
Нагадаємо, навіщо досвідчені господині додають у воду лимон при варінні яєць.
Раніше ми писали про те, як відновити шкіру рук після зимового морозу