У сучасному світі люди часто страждають від безсоння, і причини її появи можуть бути різними. У таких випадках слід звернутися до лікаря та дотримуватися рекомендацій, зокрема щодо раціону харчування.
Стреси, різні захворювання і навіть незручна подушка – все це може спровокувати безсоння. Деякі борються з нею за допомогою медикаментів, інші глибше вивчають проблему. Наприклад, вводять у свій раціон продукти, які містять мелатонін – стимул, завдяки якому люди хочуть спати.
Деякі речовини, що містяться в продуктах, дійсно допомагають розслабитися та благотворно впливають на самопочуття. Мигдаль – джерело мінералів, фосфору, кальцію, магнію та рибофлавін. У волоських горіхах багато альфа-ліноленової кислоти (АЛК), що опосередковано допомагає підвищити рівень серотоніну. І звичайно ж, ромашка – сприяє засинанню.
Лікар Анастасія Голобородько склала список продуктів, в яких можна знайти цей самий гормон сну. Вони допоможуть міцніше та якісніше заснути.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
З фруктів:
- полуниця
- виноград
- кисла вишня
З овочів:
- томати
- солодкий перець та паприка
- гриби (лісові)
- бобові, горіхи та насіння⠀
- все пророщене: паростки сої, пророщений маш, сочевиці
- фісташки
Зверніть увагу на трави - шоломник та звіробій, а також на лляну сиродавлену олію. Мелатонін ще є у старих сортах кукурудзи та нешліфованому рисі.
Продукти тваринного походження:
- яйця
- жирна риба
- птахи цілком (зі шкіркою, зв'язками, хрящами)
- незбиране молоко
Матеріали характеру новин не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед ухваленням рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця.
Нагадаємо, ви забудете про гастрит: лікар назвав ефективні засоби боротьби з недугою
Раніше ми писали про те, як за станом особи зрозуміти, що варто відмовитися від молочки: домашній тест