На Великдень, який у 2023 році випадає на 16 квітня, є звичаї влаштовувати "битви крашанками".

Люди вважають, що тому, хто переможе в яєчному бою, буде супроводжувати успіх. Бо вийти тріумфатором у цьому поєдинку: Ми з радістю вам розповімо, адже будь-який бій вимагає стратегії, навіть яєчний.

Писанка

1. Вибір яйця

Потрібно уважно оглянути яйце. Воно має бути абсолютно цілим, без тріщин. Іноді варені та фарбовані яйця тріскаються зовсім трохи, і цих тріщин майже не видно, але у великодній битві вони можуть обернутися поразкою. Тому вибирайте яйця не блідих кольорів, адже на синьому або червоному простіше розглянути тріщини.

2. Бежеві яйця

Білі яйця мають тоншу шкаралупу. Але на них краще лягає фарба. Тому краще взяти коричневі яйця і пофарбувати їх цибулею або іншим темним барвником. Ну, або надіти наклейку.

Популярні новини зараз

Залишилися тижні: в Україні пенсіонерам збільшать виплати поза графіком індексації

Оновлення даних через додаток "Резерв+": повна інструкція

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

ПриватБанк зарахує на карти українців від 250 до 25 000 гривень: кому пощастить

Показати ще

3. Захват яйця

Зверніть увагу на хват яйця. Воно має бути повністю заховано у долоні, кінчик варто охопити вказівним та великим пальцями.

Яйця на Великдень, фото: скріншот з відео

4. Гострий кінець

На тупому кінці курячого яйця є повітряний мішечок. Це найвразливіше місце. Тому бити треба гострим кінцем яйця. І коли вибираєте яйце, беріть із найгострішим кінчиком.

5. Не нападайте першим

Ризик розбити яйце у ​​атакуючого вище, як свідчить практика. Якщо ж довелося завдати удару, бийте по дотичній: цільтеся не у верхівку яйця, а кілька вбік. Це збільшить шанси на те, що трісне яйце опонента, а не ваше.

Звичайно, є зовсім нечесний спосіб виграти битву. Сире яйце можна покласти у морозильник на 30-40 хвилин. Так воно сильно замерзне і стане дуже міцним.

Хочемо відзначити, що все-таки на світле свято Великодня важлива не перемога в яєчному бою, а щастя від воскресіння Христа.

Великдень - Фото 0352.ua

Нагадаємо, чому дата Великодня щороку змінюється: історія вибору святкування, коли відзначають католики та іудеї.

Раніше ми повідомляли, що має бути на Великдень у кошику і чому не можна брати сіль, фрукти та алкоголь до церкви.