В Україні вже починається дачний сезон. Крім десятків різних справ, у багатьох може залишитися ще невирішена з минулого року проблема - мурахи на городі. Так, з такою проблемою стикався практично кожен дачник.
Дачники та власники приватних будинків задають питання: як боротися з мурахами на городі, і чи варто це робити? Безперечно, варто. Комахи можуть завдати істотної шкоди городним культурам, плодовому саду та квітникам.
Цього разу ми розберемося, чи потрібна їхня присутність на ділянці, і варто їх позбутися чи ні.
Деякі садівники позитивно відгукуються про ці комахи. Вони стверджують, що чорні садові мурашки приносять користь як ґрунту, так і рослинам:
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
- будують ходи землі, вони рихлять її, забезпечуючи коріння рослин киснем;
- запилюють рослини та квіти;
- у процесі видобутку білка борються з багатьма іншими шкідниками, личинками та гусеницями;
– є кормом для птахів.
Користь мурах на городі: реальність чи міф
Як і інші комахи, мурахи завдають непоправної шкоди ділянці, харчуючись рослинами та плодами. Але основна причина позбавитися їх назавжди - це розведення попелиці.
Мурахи харчуються продуктами її життєдіяльності – липкою рідиною, насиченою вуглеводами. В даному випадку попелицю використовують їх як дійну корову: вирощують, розводять і навіть пасуть на рослинах, захищаючи від інших комах.
Але це лише одна з причин вивести паразитів, боротьба з мурахами на городі потрібна і з інших причин:
- у пошуках солодкого нектару комахи часто пошкоджують квіти рослин;
- вони ушкоджують стиглі солодкі плоди та ягоди, наприклад, налиті груші, вишню, смородину та суницю;
- можуть ласувати насінням та молодою розсадою;
- під час будівництва підземних ходів вони можуть пошкоджувати кореневу систему рослин;
- заселяючи дупла, комахи поступово перетворюють дерева на потерть.
Для тих садівників, які проти подібних методів, існують народні рецепти з використанням органіки та незвичайних інгредієнтів. З їхньою допомогою можна відлякати паразитів, не нашкодивши їм.
Існує безліч перевірених рецептів. Вони допоможуть, якщо з'явилися мурахи на городі, як позбутися народними засобами і які суміші для цього використовувати, розглянемо докладніше.
Мильний розчин
Найпростішим і найбезпечнішим способом є використання мильного розчину. Як відомо, попелиця дихає через шкірні покриви, а мильна плівка перекриє комахі доступ до кисню. Для приготування необхідно розчинити 0,1 л рідкого мила 10 л води. Обприскування уражених рослин проводять увечері на заході сонця. Незабаром рідина висихає, залишаючи непроникну кірку.
Така обробка допоможе позбавитися попелиці – головного джерела їхнього харчування. Незабаром небажані комахи самі підуть із ділянки. Слід пам'ятати, що обробляти листя рослин необхідно і зверху, і знизу, оскільки попелиця найчастіше мешкає на нижній стороні листка.
Відлякати шкідників можна різким запахом. Необхідно заздалегідь підготувати настій ріпчастої цибулі або часнику. Народний засіб від мурах на городі готується так: плоди подрібнюють і заливають водою, покриваючи шматочки, потім щільно закривають кришкою або закупорюють.
Через 7-10 днів засіб готовий, але використовувати його необхідно з водою, у пропорції 1:1. Отриманим настоєм обприскують усі рослини для відлякування попелиці та інших небажаних гостей.
Нагадаємо, зелень її любить, а шкідники – бояться: як із кавової гущі зробити універсальне добриво .
Раніше повідомлялося, найпишніша зелень на всі дачі: як приготувати поживне для розсади добрива з хлібних кірок .
Також, розквітнуть ще пишніше: несподіваний лайфхак із пивом для кімнатних квітів, про це знають одиниці .