Садівникам і просто тим, хто доглядає плодові дерева, дали поради, як без сильних хімікатів подолати сажистий грибок, лишайник і мох.
Відомо, що сажистий грибок найчастіше вражає найбільш уразливі організми. Цей мікроорганізм небезпечний не тільки для плодових дерев, але і для людей, викликаючи низку захворювань. Сажастий грибок часто супроводжує попелиця та інші комахи, які залишають цукристі виділення. Тому першим заходом боротьби з захворюванням і лікуванням є знищення шкідників, що вражають рослини.
Як боротися з сажистим грибком?
150гp. подрібненого господарського мила та 5 гp. мідного купоросу змішайте в 1л. води. Обприскайте цим розчином уражені місця дерев та чагарників.
Лишайники та мох також люблять поселяться на плодових деревах. Ці мікроорганізми уповільнюють зростання рослини, не дозволяють йому добре плодоносити, а гілки з часом почнуть засихати. Крім цього, нарости на пагонах створюють сприятливе середовище для проживання комах-шкідників.
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як боротися з лишайниками та мохом?
Скребніть їх з кори і вітайте дерев'яними скребками. І оприскайте деревця pactorom залізного купорока (300гр.на 10 л.води). Робити це можна тільки в період спокою, тобто в кінці жовтня-листопада або в березні. Якщо обприскувати дерева в період, коли набрякли нирки, це може призвести до загибелі всієї рослини. Крім цього, перед процедурою необхідно прибрати все листя і спалити.
Нагадаємо, що варення вистачить і на продаж: основні правила вирощування малини, які багато хто не знає.
Раніше ми повідомляли секрети догляду за домашніми рослинами: щоб буяли на заздрість усім.