Вивести різні плями з одягу можна за допомогою недорогих засобів, які є в кожному будинку.

Головне правило — помітити та розпочинати видалення якомога швидше. Тоді можна досить швидко і без проблем видалити навіть важкі забруднення. Але зараз мова йде про кров та жир.

Жирна пляма, фото woman.rambler

Плями крові, зазвичай, складно виводяться з текстильної тканини через білкову природу, але можна спробувати якомога швидше "запрати" пляму крові холодною водою. Слід пам'ятати, що у випадку з кров'ю не можна використовувати гарячу воду, яка тільки закріпить пляму.

Пляма від крові. Фото: Youtube

Популярні новини зараз

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Показати ще

Потім слід нанести на пляму миючий засіб і залишити на кілька хвилин. Після цього треба обробити пляму м'якою щіткою та випрати одяг, як завжди. Найкраще відпирати кров господарчим милом, та якщо бачите, що пляма не відпирається, залиште її ще на трохи вже з мильним розчином.

Відчистити пляму. Фото: Youtube

Аби вивести жирні плями, потрібно це місце присипати сіллю чи харчовою содою, які мають поглинути надлишки жиру, а сама пляма підсохне.

Якщо не вдалося вивести пляму швидко, то допоможе рідина для миття посуду. Це один з найефективніших засобів проти жирних плям. Втирайте рідину для миття посуду в масну пляму і залиште на 15-20 хвилин. Потім виперіть річ в машинці. Змивати засіб з тканини перед пранням не потрібно.

Господарське мило також допоможе випирати жирні плями. Замочіть одяг з плямою в гарячій воді і ретельно натріть господарським милом. Залиште річ мінімум на 2 години, потім виперіть звичайним способом. Спосіб особливо ефективний проти свіжих плям.

Нагадаємо, ми писали, для підживлення та лікування: як використовувати лавровий лист у догляді за кімнатними рослинами.

Як повідомляв "Знай.ua", як обрати якісні та безпечні овочі без хімії: інструкція від Держпродспоживслужби.

Також "Знай.ua" інформував, не спішіть засівати травою: є овочі полюбляють затінок, що посадити там, де "нічого не росте".