У наш час багато хто вважає свіжі фреші неймовірно корисними, на відміну від магазинних соків.
Експерти вирішили докладніше вивчити це питання і розвіяти існуючі міфи. Думки щодо користі та шкоди свіжого соку роздяглися на дві частини - один табір вважає, що вони неймовірно корисні, а інші продовжують заперечувати це, і залишаються непохитними.
Кожна людина має свій спосіб пробудження - хтось не може розплющити очі без чашечки кави, а комусь потрібна для цього склянка фрешу. Однак, як виявилося, починати свій ранок так – далеко не найкращий варіант, оскільки кислота та фрукти агресивно впливають на травну систему.
"Якщо у людини є запалення панкреатиту або шлунка, то свіжий фреш може провокувати неприємні симптоми , – розповідає українська дієтологиня Карина Дайнеко. – А взагалі варто пам'ятати, що вживати фрукти та соки краще у першій половині дня, до 15:00".
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо
Розмір виплат зміниться: що чекає на пенсіонерів у 2025 році
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Також, дієтологиня розвіяла ще один міф щодо того, що соки та фреші допомагають скинути зайву вагу. Це виявилося хибним твердженням. Вони є швидкими та порожніми калоріями, і якщо почати ранок з різкого підвищення глюкози, це спровокує підвищений апетит протягом усього дня.
"Користь фрешей дійсно піддається сумніву. З точки зору дієтології краще з'їсти один-два фрукти, ніж випити склянку фрешу, з яким ми можемо отримати набагато більшу кількість глюкози та фруктози", - продовжила розповідати Карина Дайнеко.
Такі напої ніяк не можуть замінити звичайні фрукти та овочі, оскільки в плодах дуже багато клітковини. Компонент, який дуже важливий для травлення та очищення кишечника від шлаків. А коли з них роблять свіжі соки, всі цінні волокна губляться.
Нагадаємо, що квітка пристрасті, алое і навіть ашваганда: рослини, які обов'язково мають бути на вашому підвіконні.
Раніше ми повідомляли про ознаку поганого харчування, а не мудрості: які продукти викликають появу сивини.