Це день святителя Миколая, якого також називають Миколою Угодником чи Миколою Чудотворцем.
Його вважають покровителем дітей, купців та моряків. Під час свого життя показав неймовірну здатність примиряти ворогуючих та охороняти безневинно засуджених.
У цей день дуже добре росли різні трави: і звичайна трава, і лікарські. Тому коней виганяли надвір, щоб вони нагодувалися свіжою травою. У кожному сімействі обирали неодружених хлопців та проводжали їх на поля. А з собою готували пироги із гречаною кашею. Увечері до них приходили дівчата, разом веселились, співали, водили хороводи. За хлопчиками не було контролю, бо вважалося, що у це свято вони вступають у доросле життя.
Ніхто довго не лягає спати. Навіть маленьким дітям дозволяють погуляти довше. Пізніше до хлопців приєднуються дівчата. Починається справжнє молодіжне гуляння з піснями під гітари, танцями та різними іграми. День Миколи Весняного вважається тим самим, коли у хлопчиків починається нове доросле життя. Тому в таку ніч ніхто особливо не контролює молоді та гарячі серця.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Вранці вмиваються росою. Вважається, що тоді цілий рік не буде хвороб. Також вранці люди виходять на городи чи поля та вимовляють змови, щоб земля була родючою, а врожай багатим.
Що не можна робити 22 травня
У цей день заборонено їсти м'ясо, особливо конину. Не можна також передавати ткацькі інструменти та снування – це операція підготовки під час ткацтва. Якщо не послухатися заборони, залишитеся без худоби і без м'яса. До цього дня в жодному разі не можна було заходити у воду, а ось сьогодні можна поринути, але спочатку слід прочитати молитву про здоров'я та звернутися до Миколи. Також не можна відмовляти у проханнях, особливо бідним, жебракам та голодним.
Нагадаємо, що екстрасенс Роман Шептицький назвав рік закінчення війни.