Після ракетного обстрілу та трагедії, яка сталася у ніч на 1 червня в столиці, внаслідок якої загинуло 3 українця, які прямували до укриття, колишній заступник головного архітектора Києва, експерт в галузі містобудування Віктор Глеба піддав сумніву безпечність прямування до укриттів під час небезпеки.

Паркінг для укриття. Фото кадр Youtube

Про свої досліди та практику він розповів в коментарі для ТСН.ua.

"Я вже більше року займаюсь питанням укриттів та сховищ в рамках громадської організації "Ренесанс", яку очолюю. В нас десятки фахівців, ми пишемо для Мінрегіону державні будівельні норми, разом з ДСНС працює робоча група. Від грудня було проведено близько 40 зустрічей. Наша група та я особисто як архітектор сповідуємо систему первинних укриттів, коли в житловому та громадському об'єкті перебувають люди, яким нікуди не потрібно бігти, - розповідає Віктор Глеба. - Ізраїльський досвід свідчить про те, що потрібно мати безпечний простір там, де ти живеш. Бігти до укриття, як показала сьогоднішня практика, - небезпечно. Ми говоримо про це більше, ніж рік".-розповідає експерт.

Віктор Глеба пояснює, що під час обстрілу балістичними ракетами, час польоту яких дуже короткий, дуже небезпечно перебувати на вулиці навіть коли ви прямуєте до укриття.

Популярні новини зараз

З +28 до +18: синоптик попередила, що в Україну йде похолодання

Готуйте 600 гривень: кому із водіїв потрібно терміново відвідати сервісний центр МВС

Ніколи не пийте так каву, якщо не хочете проблем: експерт розчарував усіх любителів напою

Пенсіонерам готують доплати у жовтні, хто отримає

Показати ще

Укриття. Фото кадр з Youtube

"Час прильоту – від 6-10 секунд до 10 хвилин, тому казати, що всім потрібно бігти до укриття – з цього я зробив сумний висновок після обстеження укриттів в Києві. Україна виявилась не готовою до війни. Укриттів та сховищ немає. Перші пів року влада застосовувала непрофесійний сленг. В Україні немає бомбосховищ, їх не існує. Їх і не було. Були укриття та сховища протирадіаційні. Два типи. Вони передбачені для людей, пов'язаних з військово-промисловим комплексом, для керівництва держави. Сховища були передбачені для 10%, з них не всі в належному стані", - розповідає Глеба.

Станція метро Позняки
wikimedia.org

Глеба розповів, що йому відомо про наміри влади будувати бункери: "Ми порахували, що такими темпами, як створювались укриття та так звані бомбосховища під час війни,треба 700 років, щоб розмістити там 100% населення. Для цього потрібно витратити 400 мільярдів. Абсурдність! Наш мілітарідизайн полягає саме в тому, щоб створити систему захисту і безпеки в тому просторі, де людина живе та працює", - каже Глеба.

Нагадаємо, ми писали, що повітряна тривога: вправи що допоможуть опанувати свій страх

Як повідомляв "Знай.ua", як українцям придбати ліки у селі: уряд пропонує відкрити мобільні аптеки.