Незабаром почнеться сезон малини, і багато дачників почали готуватися до збирання врожаю. Однак буває так, що різні хвороби кущів все псують, і на місці ягід нічого немає.
Як розпізнати проблему та які є методи боротьби з ними.
Це той кущ, який, мабуть, росте на кожній садовій ділянці. Висаджуючи цю культуру, всі чекають на великий врожай, який радуватиме десятки років.
Однак, так відбувається не завжди, і як виявилося, малина також має властивість хворіти.
Гороскоп на 23 листопада для всіх знаків Зодіаку: Близнюки рулюватимуть суботою, Скорпіонів все-таки виведуть із себе
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Карбонатний хлороз, кучерявість, мозаїка, дідімелла, сіра гнилизна — чого тільки не зустрінеш у малиннику. Необхідно вміти відразу розпізнати проблему, адже є різні методики її вирішення.
Карбонатний хлороз - виникає через те, що вид пошти утримує залізо в тій формі, яка неприпустима для рослин. Для вирішення проблеми потрібно поліпшити повітро- і водопроникність важких грунтів, а також стежити за рівномірністю поливів.
Дідімелла – поширюється хвороба через заражені саджанці. Потрібно не допустити загущення посадок, і вчасно видаляти пагони, що відплодоносили. Для профілактики можна проводити обприскування 1% сумішшю бордоської рідини.
Мозаїка - вірусне захворювання, яке передається попелицею і з посадковим матеріалом. На жаль, це ніяк не лікується, і на листі починають виявлятися мармурові малюнки. Ягоди ростуть несмачними.
Вертицильозне в'янення . Гриб здатний вразити коріння рослини, і поширитися судинною системою. У результаті все починає загнивати і засихати. Все це потрібно вчасно видаляти (разом із земляною грудкою) і спалювати загиблі кущі. При масовому ураженні проливати під корінь 0,2% розчином фундазолу.
Плями кістянки - вид розладу ягід малини, який ще називають "опіком". Зустрічається на верхівках пагонів, які відкриті для сонця.
Дістайте новорічні іграшки, щоб врятувати врожай: небанальні способи захиститися від птахів.
Раніше ми повідомляли про потужне добриво з кропиви для швидкого росту квітів, чагарників, овочів та винограду: потрібні лише дріжджі.