Дорослим і дітям, перебувати в кондиціонованому з комфортною температурою приміщенні безпечніше, аніж у задушливому та перегрітому.
Є дослідження, які свідчать, що зі зниженням температури зменшується ризик госпіталізації з приводу різних захворювань, зокрема й серцево-судинних.
Загалом, кондиціонер – справа корисна, проте важливо дотримуватися певних правил користування ним.
Проводьте регулярне техобслуговування. Брудні фільтри в кондиціонерах можуть поширювати бактерії, які сприяють розвитку респіраторних захворювань. Тому вкрай важливо своєчасно здійснювати техобслуговування кондиціонера і стежити за чистотою фільтрів.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Уникайте різкого перепаду температур. Попри те, що після перебування на спеці хочеться якнайшвидше охолодитися, не варто різко знижувати температуру приміщення. Оптимальна температура в кімнаті має бути на 5-6 градусів нижчою за зовнішню.
Якщо вам захочеться, можете знизити її ще, проте слід робити це поступово і щоразу на кілька градусів. Пам’ятайте, що переохолодження може активізувати збудників хвороб, які вже є в організмі.
Уникати різких перепадів температури також слід, якщо ви плануєте виходити з охолодженого приміщення на спеку.
Слідкуйте за вологістю повітря в приміщенні. Повітря в кондиціонованих приміщеннях швидко стає сухим. Це може бути шкідливо для слизових і дихальних шляхів. Час від часу вимикайте кондиціонер, провітрюйте приміщення і регулярно проводьте вологе прибирання.
Слідкуйте за дітьми. Кондиціонери можна використовувати, якщо у вас вдома є дитина (навіть маленька). У дітей, особливо новонароджених, терморегуляція працює зовсім не так, як у дорослих. Це робить малюків вкрай вразливими до перегріву, зневоднення або навіть теплового удару.
Правильно охолоджене приміщення з доступом свіжого повітря допомагає дитині комфортно спати. Однак так само легко як перегріти, дитину можна переохолодити. Тому необхідно контролювати температуру і підтримувати її в діапазоні 23-26 градусів.
Нагадаємо, ми писали, що перестаньте платити за повітря: як почистити конфорки газової плитки, щоб значно зекономити на платіжках.
Як повідомляв "Знай.ua", чи з'являються камені в нирках через газовану воду - відповідь вчених не заспокоює.
Також "Знай.ua" інформував, сумісність ліків з продуктами харчування: які поєднання будуть небезпечними для вашого здоров'я.