Перед тим, як ознайомитися з цим матеріалом, ми радимо насамперед довіряти офіційним джерелам, наприклад, українському МОЗ. А тепер можна переходити до "постапокаліптичних лайфхаків". Жарт, але якщо не жартувати, можна зовсім засумувати.
Дізнатися інформацію про рівень радіації в повітрі можна не лише за допомогою лічильника Гейгера, але також завдяки мобільним гаджетам - сматрофнам. У деяких моделях є спеціальні датчики, у фронтальній та основній камерах.
Можливо, вимір не буде таким точним, як це робить дозиметр, проте все ж таки можна буде зрозуміти рівень небезпеки.
Які програми доступні вже зараз:
Детектор ЕМП
EMF Detector є дуже простим у використанні, без великої кількості функцій. Запустивши його, на екрані смартфона одразу з'явиться позначка із кількістю радіації у повітрі. У програмі внизу також зазначено, наскільки високий рівень радіації.
Безкоштовний проїзд та комуналка: за що ще не платитимуть пенсіонери
У Мінагро спрогнозували ціни на картоплю: до чого готуватись
Обов'язкова процедура для пенсіонерів у 2025 році: ПФУ попередив усіх одержувачів виплат
Зміни для абонентів: з 1 січня лунатиме новий сигнал
Користувачі iOS та Android можуть скачати програму EMF Detector безкоштовно.
GammaPix
Створена американським урядом програма GammaPix може заздалегідь попередити про радіоактивність. Але програма є платною і доступна лише для пристроїв iOS.
Радіаційне сканування Pro
Radiation Scan Pro - безкоштовний додаток для перевірки рівня радіації. Інтерфейс програми суттєво не відрізняється від попередніх варіантів. На екрані смартфона з'являється онлайн-дозиметр, який інформує кількість радіоактивних речовин саме в місці вашого перебування.
Програма доступна для пристроїв iOS та Android .
Telegram-бот
Щоб дізнатися про рівень радіації, можна використовувати чат-бот у Telegram. Чат-бот під назвою Radiation and Smog Alarm надсилає у вигляді таблиці список речовин із зазначеними допустимими межами та поточним рівнем радіації.
Крім того, бот може інформувати про поточний стан якості повітря, а також пояснює значення наукових абревіатур у результатах.
Для користування ботом, йому потрібно надати доступ до місця перебування. Дізнатися про рівень радіації у повітрі можна не лише за допомогою дозиметра та лічильника Гейгера, але й за допомогою мобільних додатків.
Нагадаємо, МОЗ нагадує про тривожну валізку на випадок вибуху на ЗАЕС.
Раніше повідомлялося, змова воєнного часу – чи віддасть МОЗ мільярд за обладнання від компанії, яка підтримує Росію?