Перед тим, як ознайомитися з цим матеріалом, ми радимо насамперед довіряти офіційним джерелам, наприклад, українському МОЗ. А тепер можна переходити до "постапокаліптичних лайфхаків". Жарт, але якщо не жартувати, можна зовсім засумувати.

Дізнатися інформацію про рівень радіації в повітрі можна не лише за допомогою лічильника Гейгера, але також завдяки мобільним гаджетам - сматрофнам. У деяких моделях є спеціальні датчики, у фронтальній та основній камерах.

Можливо, вимір не буде таким точним, як це робить дозиметр, проте все ж таки можна буде зрозуміти рівень небезпеки.

Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube

Які програми доступні вже зараз:

Детектор ЕМП

EMF Detector є дуже простим у використанні, без великої кількості функцій. Запустивши його, на екрані смартфона одразу з'явиться позначка із кількістю радіації у повітрі. У програмі внизу також зазначено, наскільки високий рівень радіації.

Популярні новини зараз

Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати

"Нафтогаз" висунув вимогу всім споживачам: на виконання кілька днів

ПФУ проведе перевірку пенсіонерів: хто отримає більше

Платіжки стануть "золотими": рекордно подорожчає один із комунальних тарифів

Показати ще

Користувачі iOS та Android можуть скачати програму EMF Detector безкоштовно.

GammaPix

Створена американським урядом програма GammaPix може заздалегідь попередити про радіоактивність. Але програма є платною і доступна лише для пристроїв iOS.

Радіаційне сканування Pro

Radiation Scan Pro - безкоштовний додаток для перевірки рівня радіації. Інтерфейс програми суттєво не відрізняється від попередніх варіантів. На екрані смартфона з'являється онлайн-дозиметр, який інформує кількість радіоактивних речовин саме в місці вашого перебування.

Програма доступна для пристроїв iOS та Android .

Вимірювання рівня радіації, скріншот: YouTube

Telegram-бот

Щоб дізнатися про рівень радіації, можна використовувати чат-бот у Telegram. Чат-бот під назвою Radiation and Smog Alarm надсилає у вигляді таблиці список речовин із зазначеними допустимими межами та поточним рівнем радіації.

Крім того, бот може інформувати про поточний стан якості повітря, а також пояснює значення наукових абревіатур у результатах.

Для користування ботом, йому потрібно надати доступ до місця перебування. Дізнатися про рівень радіації у повітрі можна не лише за допомогою дозиметра та лічильника Гейгера, але й за допомогою мобільних додатків.

Нагадаємо, МОЗ нагадує про тривожну валізку на випадок вибуху на ЗАЕС.

Раніше повідомлялося, змова воєнного часу – чи віддасть МОЗ мільярд за обладнання від компанії, яка підтримує Росію?

Також, російські військові після копання окопів у Чорнобилі стали "світлячками: "Розуміли ризики, але просто тупі".