Натільний хрестик - один із найважливіших атрибутів для православних віруючих.

Це не прикраса, а справжній священний символ, ставлення до якого має бути відповідним. Сьогодні ви дізнаєтесь, що категорично заборонено робити із цим священним атрибутом.

Натільний хрестик, фото: Знай.ua

Відданість вірі передбачає постійне носіння хрестика на тілі. Враховуючи, що це дуже особистий символ, священики рекомендують відмовитися від купівлі великих і дорогих хрестів із коштовним камінням. Хрестик має бути звичайним і зовсім непомітним.

Купувати хрестик без потреби

У процесі обряду хрещення священик вішає на шию звичайний хрестик. Такий символ потрібно постійно носити на грудях. Купувати замість нього красивіший і найдорожчий хрест, просто тому, що людині так захотілося, не можна.

Популярні новини зараз

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

Самому освячувати хрестик

Цінність хрестика не розп'яття, що символізує страждання Христа, а в тому, що його освячують під час спеціального обряду. Завдяки цьому хрестик стає наймогутнішим оберегом людини. А от освячувати хрестик не слід, цей обряд має право проводити лише священнослужитель.

Натільний хрестик, кадр з відео

Носити хрестик над одягом

Атрибут віри, що розглядається, і називається натільним тому, що носять його на тілі, а значить, під одягом. Це непорушне правило, яке обов'язково дотримується всіх християн.

Тим же, хто звертає увагу на священнослужителів, які носять хрести поверх ряси, хочеться роз'яснити один важливий нюанс. Видимий нами атрибут віри називається наперсним хрестом. Це спеціальний хрест, який одягають для проведення служб. Натільний хрестик священики носять, як і всі віруючі християни, тобто під одягом.

Натільний хрестик, кадр з відео

Знімати хрестик без потреби

Хрестик є оберегом для хрещеної людини, але тільки тоді, коли знаходиться на тілі. Тому знімати його без особливих причин, не рекомендується.

Поєднувати хрестик з амулетами

Крім хрестика на мотузці не повинно бути нічого зайвого. Вішати на неї якісь амулети чи зодіакальну символіку неприпустимо. Всі ці речі вважаються заборонами та відкидаються християнською церквою.

Викидати зламаний хрестик

Хрестик, що став непридатним не можна викидати на сміття. Невеликі пошкодження хрестика можна відремонтувати самостійно або віднести в антикварну майстерню. Коли ж розп'яття стало непридатним, його слід віднести до церкви і там замінити на нове.

Хрестик, фото gettyimages

Носити не освячений хрестик

Церква не накладає заборони носіння не освяченого хреста. Однак хрестик, який не піддавався церковним обрядам, є простою прикрасою. А прикраси не мають нічого спільного із вірою.

Нагадаємо, що пахатимете здоров'ям після цієї молитви: слова до мученика Трифона, які зцілять від хвороби.

Раніше ми повідомляли, що у важку хвилину ця молитва допоможе Богові: врятуйте своїх дітей і онуків потужними словами.