Вирощування овочів та зелені на дачах та присадибних ділянках вимагає, перш за все, гарного та правильного поливу, для отримання врожаю, яким кожен городник буде задоволений.

У липні будуть актуальні два види поливу. Це, зокрема, вегетаційний, який дає рослинам вологу для росту та плодоношення та імітує дощ. А також освіжаючий для підвищення вологості повітря та зниження температури навколо рослин. Таким чином, вони легше переноситимуть спеку.

Полив грядок, фото: konotop.city

Види поливу рослин на грядках:

1. Полив по борознах вважається найпростішим з усіх. Воду спочатку подають на найнижчу точку городу. Спочатку відкривають 2-3 низькі борозни, пускають у них воду. Після їхнього наповнення до країв відкривають наступну борозну, а политі закривають.

2. Полив у лунки . Цей метод є трудомістким, але економним. Лунки та борозни після поливу обов'язково мульчують перегноєм або компостом, щоб зменшити випаровування вологи.

Популярні новини зараз

Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Показати ще

Грядки, фото: ukr.media

3. Шланговий полив найбільш поширений і знайомий кожному. Проте спеціалісти категорично його не рекомендують. Тому є кілька причин. Серед них – занадто холодна вода, розмиття ґрунту, швидке випаровування вологи та утворення земляної кірки.

За словами досвідчених дачників, шланг можна використовувати для подачі води в борозну та дощувальні пристрої. З нього зручно наповнювати бочки, баки та інші ємності, де відстоюється та нагрівається вода для поливу.

4. Підґрунтовий полив . Підійде рослинам, які не люблять підвищену вологість, наприклад для помідорів та перцю. Керамічні, поліетиленові або металеві труби діаметром 3-7 см з отворами через кожні 30-40 см укладають у землю на глибині 8-15 см. Воду важливо подавати в систему з малим напором.

Грядки на дачі, скріншот: YouTube

5. Краплинний полив . При цьому способі подача води до кожної рослини відбувається трубами з піднятого на невелику висоту бака. Таким чином, створюється для рослин постійне та комфортне зволоження. А для тимчасового краплинного зрошення можна використовувати пластикові пляшки з водою, встромивши їх шийкою з отворами в землю у рослин.

6. Дощування та аерозольний полив . Вони дозволяють освіжити рослини та зволожити ґрунт. Проводити їх можна у перерві між вегетаційними поливами. Однак через деякий час частина нижнього листя лягає на землю і прибивається ґрунтом. Щоб цього уникнути - аерозольний полив навіть у спеку потрібно відключати кожні 2-3 години.

Грядки, фото: zelenasadyba.com.ua

Нагадаємо, що не робіть цього в жодному разі, якщо не хочете великого врожаю в 2023: що робити з цибулею в липні.

Раніше ми повідомляли про лікування та профілактика яблунь від всюдисущої парші: забудьте назавжди про чорні плями на фруктах.