Крім колорадського жука та попелиці найнебезпечнішим шкідником на дачі є капустянка. Цей підступний шкідник живе під землею і тому боротися із ним досить складно.

Тут слід врахувати, що це підземні жителі відрізняються розвиненим нюхом, тому гостро реагують на безліч неприємних запахів. Існує багато не надто екологічних методів боротьби з ними. Наприклад, посипати грунт або закопувати в нього тирсу (ганчірки), оброблену в гасі.

Однак існує не всім відомий спосіб, який є ефективним і екологічним. Адже на відміну від хімічних сполук цей метод не зашкодить ні ґрунту, ні рослинам. Для цього використовують настій із лушпиння цибулі.

Капустянка, фото: tdazovcable.kiev.ua

Приготування настою з лушпиння цибулі:

Луску цибулі потрібно залити чистою теплою водою і залишити наполягати 4-6 днів. Чим більше лушпиння, тим концентрованішим буде засіб.

Популярні новини зараз

Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги

"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу

Показати ще

На 10 л води рекомендується брати 1 кг лушпиння та інших цибульних відходів. Цей концентрат розбавляють водою у пропорції 1:5 та поливають проблемні місця. Найкраще розпочинати обробку після дощу.

За словами дачників, які вже випробували цей метод, перші результати будуть помітні, якщо поливати грядку 1 раз на тиждень

Грядки, zelenasadyba.com.ua

Нагадаємо, що в липні обов'язково поливайте город інакше: 6 способів для дачників, які збережуть і збільшать урожай.

Раніше ми повідомляли, що не робіть цього в жодному разі, якщо не хочете великого врожаю в 2023: що робити з цибулею в липні.

Також стали відомі секрети вирощування баклажанів, про які ви могли не знати: всього 4 правила, а врожай доведеться продавати.